Liselere Giriş Sınavında Başarı Oranları

Kaliteli bir yaşam ve gelecek için eğitimin hiç kuşkusuz önemi büyük İlköğretimden sonra iyi bir lise eğitimi için TEOG sınavına giren öğrenciler bu sınavın kaldırılması ile endişeli bir bekleyişe girmişlerdir.

Liselere Giriş Sınavında Başarı Oranları
Liselere Giriş Sınavında Başarı Oranları  admin

Türkiye de En İyi Liselerde Okuma Fırsatı

Kaliteli bir yaşam ve gelecek için eğitimin hiç kuşkusuz önemi büyük İlköğretimden sonra iyi bir lise eğitimi için TEOG sınavına giren öğrenciler bu sınavın kaldırılması ile endişeli bir bekleyişe girmişlerdir. Ülkemizde en iyi fen liseleri olarak belirlenmiş ve birçok öğrenci bu okullara yerleştirilerek kayıtları tamamlanmıştır.

Liselere Giriş Sınavında Başarı Oranları  

YGS ve LGS ortalamalarına göre belirlenen başarılı liselerin soru çözme oranları ise şu şekildedir; Matematik sınavında 40 soru bulunan YGS de devlet liselerinde ortalama 2.92 özel  okullarda ise çözüm ortalamasının 5,33 olduğu açıklanmıştır. Fen liseleri bu puanları geride bırakarak 28,42 ile okullarda ilk sırada yer almıştır. Özel okullarda 27,46 ortalamasıyla takip etmiş güzel sanatlar en geride kalmış okullar arasındadır. Sınavların kaldırılması ile öğrenciler normal okullara adreslerine göre yerleştirilmekte özel liselere okulların belirlediği sınavla ve proje okullarına da sınavla belirlenen öğrenciler yerleştirilmektedir.

Vefa Lisesi Taban Puanı

Vefa lisesi geçmişten gelen deneyim ve tecrübe ile öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. Eğitim içeriğinin kaliteli olmasından dolayı öğrenciler hedefledikleri noktalara daha hızlı erişim sağlıyor. Liseye kayıt yaptırabilmeniz için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Öncelikle lisenin belirlediği taban puanı kazanmanız gerekiyor. Lisenin taban puanı 488.7811 olarak belirlenmiştir. Bu puana erişim sağladıktan sonra okula kayıt yaptırabilme imkanınız bulunuyor. Kız ve erkek karışık olarak yer almakta olup okulun yabancı dil eğitimi İngilizce’dir.  

Lisede Sizi Neler Bekliyor

Lisede verilen eğitimin içeriği öğrencinin başarıya odaklanması için ayrıntılı bir şekilde araştırma kapsamı içerisinde verilmektedir. Ezberci bir eğitim metodu yerine öğretici bir eğitim dili seçilmiştir. Bu da öğrencinin başarılı olmasına imkan tanımaktadır. Günümüzde profesyonel bir şekilde eğitim veren bu kurum en çok tercih edilen okullar sıralamasında da ilk sırada yer almaktadır. Birçok kişinin mezun olduğu bu lise sizi geleceğe emin adımlar ile hazırlar ve başarılı olmanıza yardımcı olur. Sizde taban puanını yakalayarak kayıt yaptırabilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X