Sığınaklar Yerli Silahlarla İmha Ediliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin operasyonu ile sınırımızdaki PKK ve PYD terör örgütlerini temizlemek için mücadele ediyor. 72 savaş uçağı ile gerçekleştirilen operasyonda 113 hedefin 108’i tam isabetle vuruldu. Yerli ve milli mühimmatların ön plana çıktığı operasyon için güvenlik uzmanları, dünyada bu operasyonu yapabilecek ülke sayısının 5’i geçmeyeceğini belirtiyor.

Sığınaklar Yerli Silahlarla İmha Ediliyor
Sığınaklar Yerli Silahlarla İmha Ediliyor emrah

Fırat Kalkanı Harekatı ile sınır hattının terörden temizlenmesinin ardından, Afrin'e operasyon gündeme gelmişti. Adeta bir terör yuvasına dönüşen Afrin'in, PKK/PYD'den temizlenmesi için düğmeye basıldı. 20 Ocak Cumartesi günü Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), saat 17.00'de başlayan operasyonunun adını "Zeytin Dalı Harekatı" olarak açıkladı. Yüzde 75 milli ve yerli mühimmat Zeytin Dalı operasyonda dördüncü güne girildi. Başbakan Binali Yıldırım, medya yöneticileriyle yapılan toplantıda Afrin operasyonunda yüzde 70-75 oranında milli ve yerli mühimmat kullanıldığını açıklamıştı.

 

Türkiye’nin geliştirdiği milli silahlar karşısında darmadağın olan terör örgütleri üçüncü günün sonunda kaçacak delik aradı. Böylesi tarihte görülmedi 72 savaş uçağı ile gerçekleştirilen hava akınının benzeri tarihte görülmedi. En son 2007’de Irak’ın kuzeyine yapılan harekâta 50 uçak katılmıştı. 113 hedefin yüzde 95.57 bir isabetle 108’inin vurulması ise dünyada benzeri olmayan bir rekor olarak belirtiliyor. Güvenlik uzmanları dünyada bu operasyonu yapabilecek ülke sayısının 5’i geçmeyeceğini belirtiliyor.

 

''SIĞINAKLAR YERLİ SİLAHLARLA İMHA EDİLİYOR''

 

Daha önce Kuzey Irak ve Güneydoğu'daki terör operasyonlarıyla Fırat Kalkanı Harekâtı'nda terör yuvalarını imha eden milli silahlar, Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı'nda da göğsümüzü kabartıyor. Terör örgütü PYD'nin işgali altındaki Afrin'de başlatılan operasyonda, teröristlerin mevzi, sığınak, tünel, cephanelik ve araçları, gururumuz yerli silahlarla imha ediliyor.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X