Afrin Şehidinden Anlam Dolu Vasiyet

MHP Genel Başkan Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker yaptığı açıklamada, Afrin şehidi Musa Özalkan'ın vasiyetinin MHP lideri Bahçeli tarafından yerine getirileceğini açıkladı. Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Astsubay Üst Çavuş Musa Özalkan'ın arkadaşına yazdığı vasiyeti ortaya çıkmıştı.

Afrin Şehidinden Anlam Dolu Vasiyet
Afrin Şehidinden Anlam Dolu Vasiyet emrah

MHP Genel Başkan Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker, Afrin şehidi Musa Özalkan'ın vasiyetinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçlei tarafından yerine getirileceğini açıkladı. Çeliker, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Afrin Şehidimiz Musa Özalkan'ın vasiyeti olan, Telafer'de Anaokulu, kreş veya kültür merkezi yaptırılarak adının verilmesi isteğini, MHP Lideri Devlet Bahçeli üstlenmiştir. Şehidimizin son arzusu yerine getirilecektir. Ruhu şad mekanı cennet olsun... " dedi. Erdoğan: Türk Milleti olarak en güzeliyle hallederiz Şehidin Ankara'daki cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da burada yaptığı açıklamada şehidin vasiyetine ilişkin, "Biz bu noktada evladımızın bu vasiyetini Türk Milleti olarak en güzeliyle hallederiz" ifadesini kullandı.

 

''REİS VASİYETİMDİR''

 

Vasiyeti ortaya çıkmıştı Şehit Özalkan'ın yine Afrin'e operasyona gitmeden önce vasiyetini arkadaşlarıyla paylaştığı ortaya çıktı. Özalkan'ın vasiyeti şu şekilde: "Vasiyetimdir. Şehit olursam Kurt-ar Derneği aracılığı ile Telafer'deki Türkmen Bala'lar için anaokul-kresş veya kültür merkezi devletin bana vereceği paradan yaptırılması ve ismimin konması. Reis vasiyetimdir. Aileme iletirsin telefonumdan gelen mesaj kayıtlı dursun şahit olsun.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X