Afrin Şehidi Omuzlarda Tekbirler Eşliğinde

Afrin şehidi Astsubay Musa Özalkan son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da katıldı.

Afrin Şehidi Omuzlarda Tekbirler Eşliğinde
Afrin Şehidi Omuzlarda Tekbirler Eşliğinde emrah

Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'de şehit olan Astsubay Musa Özalkan için Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da katılıyor. Cenaze namazını da Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze töreninde yaptığı açıklamada, "Musa evladımız bizi dinliyor. biz onun şehadetine şahit, o da bizim saf tutuşumuza şahit. Çok önemli bir operasyonlar silsilesi içinde ordumuz bu karda kışta büyük bir mücadeleyi sürdürüyor.

 

''İNANCIMIZ TAM''

 

Kimlere karşı teröristlere karşı. Bu operasyon tamamıyla, YPG, PKK gibi terör örgütlerine yönelik. DEAŞ gibi bir terör örgütüne yönelik bir operasyon. Bu operasyon Allah'ın izniyle zafere ulaşmak suretiyle kazanacağız. Acaba şunlar ne demiş, bunlar ne demiş, dünyada şu ülke nasıl bakmış, bu ülke nasıl bakmış, buna bakacak halimiz yok. Bu konudaki karar bu milletindir. Bu millet kendi göbeğini kendisi kesecek ve bizi sınırlarımızda taciz eden üç beş tane ipsize, soysuza biz bu sınırlarda soluk aldırmayacağız. İnancımız tam. Biz bu noktada evladımızın bu vasiyetini Türk Milleti olarak en güzeliyle hallederiz" dedi.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X