Cumhurbaşkanı:Evet Bizim Bir Kızıl Elmamız Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Ankara Sanayi Odası Ödül Töreni'nde konuştu. Afrin harekatı ile ilgili önemli mesajlar veren Erdoğan, "İstikamet neresi?" sorusuna "Kızıl Elma" cevabını veren genci hatırlatarak "Evet, bizim bir kızıl elmamız var" dedi.

Cumhurbaşkanı:Evet Bizim Bir Kızıl Elmamız Var
Cumhurbaşkanı:Evet Bizim Bir Kızıl Elmamız Var emrah

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Ankara Sanayi Odası Ödül Töreni'nde konuştu. Afrin harekatından geri adım atılmayacağını belirten Erdoğan, Mehmetçik'e Ordunun Duası şiiriyle seslendi. Erdoğan konuşmasında Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçik'in muhabirin 'İstikamet neresi?' sorusuna verdiği cevabı hatırlattı. Erdoğan'ın konuşması şöyle: Hain projenin nihai hedefinin Türkiye olduğunu anlamamak için aptal olmak gerekir.

 

''BİZ O HEDEFE DOĞRU GİDİYORUZ''

 

Bu ülkede kimse saf değil, aptal da değil. Afrin operasyonumuza vatandaşlarımızın tamamı çok büyük destek veriyor. Camilerde edilen dualar, yolda Mehmetçik'i durdurup anlından öpenler, nice güzel hadiseye şahit oluyoruz. Diyor ya 'Nereye gidiyorsun' sorusuna cevap 'Kızıl Elmaya gidiyoruz' evet, bizim bir kızıl elmamız var. Bunu yaklaşık bir ay kadar önce de açıklamıştım. Biz o hedefe doğru gidiyoruz. Buradan kahraman askerlerimizi Mehmet Akif'in şiiri ile selamlıyorum.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X