ÖSO Dağın Zirvesinde PYD'lileri Esir Aldı

Afrin'i terör unsurlarından temizlemek amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve ÖSO birliklerinin ilerleyişi sürüyor. Bölgede çok kritik konuma sahip olan PYD işgali altındaki Bursaya Dağı'nda ÖSO askerleri kontrol sağladı. 10 PYD'linin esir alındığı öğrenildi. Öte yandan dün etkisiz hale getirilen teröristler için bölgede örgüt yanlıları tarafından cenaze töreni düzenlendiği görüldü.

ÖSO Dağın Zirvesinde PYD'lileri Esir Aldı
ÖSO Dağın Zirvesinde PYD'lileri Esir Aldı emrah

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'i terör unsurlarından temizlemek için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın üçüncü gününde önemli ilerleyiş sürüyor... Bölgede çok kritik konuma sahip olan PYD işgali altındaki Bursaya Dağı'nda ÖSO askerleri kontrol sağladı.10 terörist esir alındı Dağın zirvesine doğru ilerleyen ÖSO askerleri, PYD'li teröristlerle sıcak temas sağladı. Çıkan çatışma sonucu 10 teröristin esir alındığı öğrenildi.

 

''SINIR HATTINDA ÇALIŞAN 1 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ''

 

Cenaze töreni düzenlediler Dün, TSK ve ÖSO birlikleri tarafından Raco ve Bülbül 'de öldürülen PYD/PKK teröristler için terör örgütü yandaşları cenaze töreni düzenledi. ÖSO kampı vuruldu Afrin'den atılan 2 havan topu ÖSO kampına isabet etti. 8 çadır tahrip oldu. 3 ÖSO askeri yaralandı. Sınır Hattı'nda çalışan 1 işçi de hayatını kaybetti.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X