Galatasaray Kulübü Başkanını Seçiyor

Galatasaray'da seçimli olağanüstü genel kurul sona erdi. Seçimde Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz, başkanlık için çekişiyor. 15.00'te sona eren başkanlık seçiminde sayım işlemi başladı.

Galatasaray Kulübü Başkanını Seçiyor
Galatasaray Kulübü Başkanını Seçiyor emrah

Galatasaray Kulübü, bugün gerçekleştirilecek genel kurulda 100. dönem yönetimini seçmeye hazırlanırken, tarihinin 19. olağanüstü seçimine imza atıyor. Cengiz: Dostluk havasının bozulmasını istemiyorum İlk olarak kürsüye çıkan başkan adayı Mustafa Cengiz, şöyle konuştu; "Burada yapacağım konuşmayla hiç kimsenin fikri değişmeyecek. Eleştirilerimi zaten yeteri kadar yaptım. Burada dostluk havasının bozulmasını istemiyorum. Yanlış da yapsa hata da yapsa Dursun Özbek başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum. Seçimin daha adil ve eşit bir şekilde yapılmasını isterdik ancak böyle oldu. Camia için hayırlı olsun. Özbek: Bu sene Galatasaray'ın şampiyonluğuna fokuslandım Cengiz'in ardından genel kurul üyelerinden oy isteyen mevcut başkan Dursun Özbek'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; "2,5 sene içerisinde Galatasaray'da yaptıklarım malum. Bundan sonra yapacaklarımı da zaten açıkladım. Galatasaray'ın şu andakinden daha başarılı olmasını arzu ediyorum. Ben bu sene Galatasaray'ın şampiyonluğuna fokuslandım. Bu yoldaki her türlü olumsuzluğa karşı savaşmamız lazım. Galatasaray Kulübü'ne sunduğum projelere onayınız varsa desteklerinizi bekliyorum. Hayırlı bir seçim olmasını diliyorum."

 

''ÖZBEK'İN LİSTESİ''

 

Özkan Olcay, Osman Kocaman, Nasuhi Sezgin, Mehmet Dedeoğlu, Can Topsakal, Ahmet Cebeci, İsmail Sarıkaya, Hasan Murat Atay, Ural Aküzüm ve Ali Yüce. Yedek üye: Mehmet Onultan, Cevat Genç, Burçin Aslan, Serdal Koç, Ozan Oral. CENGİZ'İN LİSTESİ Celal Açar, Ahmet Sabri Şenkal, Acar Baltaş, Nejat Güney, Okan Böke, Adil Araboğlu, Emre Erdoğan, Cenk Soyer, Hacı Hüseyin Toprak, Ahmet Ünal Çeviköz. Yedek üye: Mahmut Recevik, Mehmet Ömer Cansever, Dinç Üner, Erol Özmandıracı, Arif Badur. Rekor Ali Sami Yen'de Sarı-kırmızılıların 113 yıllık tarihinde 36 farklı kişi başkanlık yaparken, kulübün kurucusu ve ilk başkanı olan Ali Sami Yen, en uzun süre bu görevde kalan isim konumunda bulunuyor. G.Saray'da 1905-1918 tarihlerinde üst üste 13 yıl süreyle başkanlık görevini üstlenen Ali Sami Yen, 1925 yılında 1 yıl daha bu görevi yaparak sarı-kırmızılı kulüpte toplam 14 yıl başkanlık görevini sürdürdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X