Profesörden Bitcoin Hakkında Çarpıcı Açıklama Her an Çöke Bilir

Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller'den kripto para birimi Bitcoin yatırımcılarını korkutacak bir açıklama geldi. Bitcoin'in gerçek bir değere sahip olmadığını savunan Shiller, ''Bitcoin her an tamamen çökebilir ve herkes onu unutabilir. Bu çok olası bir sonuç. Ancak o ana kadar uzun zaman, hatta 100 yıl geçebilir.'' dedi.

Profesörden Bitcoin Hakkında Çarpıcı Açıklama Her an Çöke Bilir
Profesörden Bitcoin Hakkında Çarpıcı Açıklama Her an Çöke Bilir emrah

Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller, toplumun fiyat konusunda bir konsensüse gelmediği sürece Bitcoin'in gerçek değere sahip olmayacağını savundu. CNBC'ye konuşan Ekonomist Shiller, "Altın gibi diğer varlıkların, insanlar bunları yatırım için değerlendirmese de bir fiyatı var" dedi. Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller

 

"HOLLANDA'DA YAŞANAN LALE ÇILGINLIĞI'NI HATIRLATIYOR"

 

"Mevcut durum bana, 1640'lı yıllarda Hollanda'da yaşanan Lale Çılgınlığı'nı hatırlatıyor" diyen Shiller, "Biz halen lale için para ödüyoruz ve bazen fazla para ödüyoruz. Bitcoin her an tamamen çökebilir ve herkes onu unutabilir. Bu çok olası bir sonuç. Ancak o ana kadar uzun zaman, hatta 100 yıl geçebilir" diye ekledi.Lale Çılgınlığı, Hollanda'da lale soğanlarının fiyatlarının aniden aşırı derecede yükselip çöküşe geçtiği ve büyük ekonomik krize yol açtığı (1636-1637) döneme verilen isim.Bitcoin, geçtiğimiz aralık ayında 20 bin dolarlık düzeyi gördükten sonra geçtiğimiz haftalarda aniden ucuzlamaya başladı. Halihazırda 12.500 dolar düzeyinde işlem görüyor.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X