Canikli Afrin'i Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Afrin operasyonu ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. "Tüm terör hatları ortadan kaldırılacak" diye konuşan Canikli, Afrin harekatının mutlaka yapılacağını açıkladı.

Canikli Afrin'i Açıkladı
Canikli Afrin'i Açıkladı emrah

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Afrin operasyonuna ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. A Haber televizyonunda konuşan Bakan Canikli, "Tüm terör hatları ortadan kaldırılacak" dedi. Hareket alanın olgunlaştırılması için atılması gereken adımlar buna benzer hızlı hareket etmemizi sağlayacak adımlar için ne yapılması gerekiyorsa yapılacak. Taraflarla mutlaka görüşmeler yapılıyor. Harekat yapılacak Elbette bu harekatın daha sorunsuz yürütülmesi konusunda ülkelerin kanaat ve görüşleri önemi onların bizim politikalarımızla yakınlaştırılması lazım sonuç itibari ile bu harekat yapılacak.

 

''HÜKÜMETİMİZİN GÜNDEMİNDE BEDELLİ SÖZ KONUSU DEĞİL''

 

Rusya'nın rejime büyük destek verdiklerini biliyoruz. Rejimin kendi başına söylemleri hayata geçirme kapasitesinin sınırlı olduğunu biliyoruz. Bu hamleyi sadece rejimin bir düşüncesi olarak görmemek gerekiyor. Bunlar mücadele masasında konuşulması gereken konular. O kadar kaygan bir zemin söz konusu ki. Bedelli açıklaması Cankli, "Hükümetimizin gündeminde bedelli askerlik söz konusu değil" diye konuştu.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X