İnsanlık Dersi Veren Kanser Kız Hayatını Kaybetti

Edirne'de 5 yıl önce dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan kanser ilaçlarının temini için yardım isteyen ve kendisine verilen parayı, “dilenci değilim" diyerek geri çevirmesiyle gündeme gelen kanser hastası Dilek Özçelik, 27 yaşında hayata gözlerini yumdu.

İnsanlık Dersi Veren Kanser Kız Hayatını Kaybetti
İnsanlık Dersi Veren Kanser Kız Hayatını Kaybetti emrah

Trakya Üniversitesi öğrencisi Dilek Özçelik, 2013 yılında Edirne'de karşılaştığı dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan kanser ilaçlarının temini için yardım istemişti. Dilek Özçelik, Bakan Bayraktar'ın cebine koyduğu parayı "ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda" diyerek iade etmiş, ağlayarak uzaklaşmıştı.

 

''TEKİRDAĞ'DA KALDIRILDIĞI HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ''

 

Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Dilek Özçelik'in 22 yaşındayken Bakan Erdoğan'a söylediği bu sözler uzun süre gündemde kalmıştı. Genç kızın bulamadığı ilaçlar temin edilmiş, hastaneye yatırılarak tedavi altına alınmıştı. Ancak lenf kanseri hızla ilerleyen Dilek Özçelik, Tekirdağ'da kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X