Dursun Özbek'ten Fatih Terim Sorusuna Kafa Karıştıran Cevaplar

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı kırmızılılarda yaşanan son gelişmelerle ilgili Türk Telekom Stadı'nda bir basın toplantısı düzenledi. Özbek, Galatasaraylı taraftarların merak ettiği Fatih Terim sorusuna ise kafa karıştıran cevaplar verdi.

Dursun Özbek'ten Fatih Terim Sorusuna Kafa Karıştıran Cevaplar
Dursun Özbek'ten Fatih Terim Sorusuna Kafa Karıştıran Cevaplar emrah

Galatasaray'da Igor Tudor'un gönderilmesi ve erken seçim kararının ardından Dursun Özbek açıklamalarda bulundu. Başkanlığa yeniden talip olduğunu açıklayan Özbek, 'Fatih Terim' sorusuna ise ilginç bir cevap verdi. Dursun Özbek'in basın toplantısında yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar; "Dün itibarıyla 2 tane önemli karar aldık. Tudor'la olan birlikteliğimizi sona erdirdik ve Olağanüstü Genel Kurul kararı aldık. 2.5 yıldır olduğu gibi, Galatasaray yönetimi yine görevinin başındadır. Aksama olur mu gibi yorumları boşuna yapmasınlar.

 

''KİMSE ŞÜPHE ETMESİN EN İYİ ŞEKİLDE YAPACAĞIZ''

 

Galatasaray'ın şampiyonluk yürüyüşündeki başarısını en üst seviyeye çekeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Galatasaray, bugün olduğu gibi mayıs ayında da şampiyonluğun en büyük adaylarından biridir. Programımız neyse, Galatasaray'da yapılması gereken ne varsa, kimse şüphe etmesin en iyi şekilde yapacağız. Normal durumda ne yapıyorsak, bugün de aynı şeyi yapmakla mükellefiz. Hatta daha güçlü, daha azimli olarak kararları alacağız. Galatasaray'da hizmet yönünden bir aksama olması söz konusu değildir.

 

''FATİH TERİM MESAJI''

 

Fatih Terim, benim de çok sevdiğim, Galatasaray'a muhteşem hizmetler vermiş bir Galatasaraylı. Bir süredir Fatih Terim etrafında bir tartışma dönüyor. Bu Fatih Terim'e zarar veriyor. Galatasaray'a hizmet etmiş kişilerin yıpratılmaması gerektiğini düşünüyorum. Tudor'un gönderiliş süreci Son güne kadar Tudor'a destek verdim. Fakat Tudor öyle bir linçe uğradı ki... Biliyorsunuz 9 puan öndeyken tartışılıyordu. Tudor, Galatasaray'a hizmet etmekten uzaklaşmaya başlamıştı. Yeni teknik direktör arayışı sürecine dün akşamdan itibaren başladık. "Başkanlığa yeniden talibim" Bugünden itibaren çağrı yapıyorum, her kim seçime girecekse kapımız açık. Gelsinler, Galatasaray'ı bütün çıplaklığıyla onların önüne koyalım. Ben Galatasaray'ın bu görevine talibim. Başkanlar seviyesinde yapılan tartışmaların Galatasaray'a faydası yok. Enkaz edebiyatı dönemi ve 'Ben seçileyim, geldikten sonra bakarız' devri bitti.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X