Filistin Lideri İsrail'i Sert Eleştirdi

İİT Zirvesi'nde konuşan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD'nin skandal kararına karşı "İsrail’e buradan meydan okuyorum. Sınırları olmayan bir ülke uluslararası hukuk bağlamında tanınamaz" diyerek ABD'nin aldığı karara rest çekti.

Filistin Lideri İsrail'i Sert Eleştirdi
Filistin Lideri İsrail'i Sert Eleştirdi emrah

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma yönündeki planını açıklamasının ardından İslam İşbirliği Teşkilatı'nı (İİT) olağanüstü toplantıya çağıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bugün toplandı.

 

''HİÇE SAYMALARI KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİL''

 

Zirvede konuşma yapan Filistin Devlet Başkanı Abbas, Kudüs'ün Filistin'in başkenti olmaması halinde barış ve istikrarın gelmeyeceğini söyledi. Abbas ayrıca, 'Nasıl oluyor da ABD İsrail’in başkentini Kudüs olarak tanıyabiliyor? Bu uluslararası anlaşmaları dalga geçer gibi hiçe saymaları kabul edilebilir bir durum değil.

 

''ABD'NİN ALDIĞI KARARA REST ÇEKTİ''

 

İsrail’e buradan meydan okuyorum. Sınırları olmayan bir ülke uluslararası hukuk bağlamında tanınamaz" diyerek ABD'nin aldığı karara rest çekti. İşte Abbas'ın konuşmasından satır başları.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X