Mehmet Şimşek:Kitlerin Kadro Alması Son Derece Yanlış Olur

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KİT'lerde çalışan taşeron personelin kadroya dahil edilmesinin son derece yanlış olacağını söyledi. Bu durumda KİT'lerdeki taşeronlar kadroya dahil edilmeyecek.

Mehmet Şimşek:Kitlerin Kadro Alması Son Derece Yanlış Olur
Mehmet Şimşek:Kitlerin Kadro Alması Son Derece Yanlış Olur emrah

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TRT Haber'de taşerona kadroda KİT'lerde dahil edilecek mi sorusunu cevapladı. Şimşek, KİT'lerin taşerona kadroya dahil edilmesi son derece yanlış olur dedi. İşte Şimşek'in KİT'lerle ilgili taşeron açıklaması KİT'lerin kadroya dahil edilmesi son derece yanlış olur.

 

Örneğin Türkiye Petrolleri ne işe yarar, petrol çıkartır, kimle rekabet ediyor Shell ile rekabet ediyor, ulusulararası şirketlerle, katı kuralların olmadığı, esnek oluduğu şirketlerle rekabet ediyor.

 

''ÖZEL SEKTÖR ÇOK DAHA HIZLI VERİMLİ İŞ YAPIYOR''

 

Nasıl rekabet edecek? Olay sadece maliyet meselesi değil, olay bazı hizmetlerin kaliteli bir şekilde ve süreklilik arz edecek şekilde yerine getirilmesidir. Biliyoruz ki, kamu da performans düşük. Özel sektör çok daha hızlı ve verimli bir şekilde iş yapıyor, dolayısıyla sadece maliyet perspektifiyle bakmamak lazım.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X