İngiliz Büyükelçisi:PYD-DEAŞ Kirli İttifakıyla "Koalisyon Biliyordu"

İngiltere Büyükelçisi Moore, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan PYD-DEAŞ kirli ittifakıyla "Koalisyon biliyordu" ifadelerini kullandı.

İngiliz Büyükelçisi:PYD-DEAŞ Kirli İttifakıyla
İngiliz Büyükelçisi:PYD-DEAŞ Kirli İttifakıyla emrah

İngiltere Büyükelçisi Richard Moore, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan PYD-DEAŞ kirli ittifakıyla ilgili şu açıklamayı yaptı, "Koalisyon, ittifakı biliyordu." NATO tatbikatındaki skandal görüntüye değinen İngiliz Büyükelçi "Utanç verici" ifadelerini kullandı.

Sözde terör örgütü DEAŞ'a karşı kurulan 'Koalisyon' ülkeleri arasında Almanya, Fransa, İngiltere, Belçika, Avustralya, Danimarka, Norveç, Kanada, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn yer alıyor.

ABD, DEAŞ'lı teröristleri böyle tahliye etti İngiliz yayın kuruluşu BBC, Rakka'da DEAŞ'lı teröristler ile PKK/PYD'nin gizli anlaşmasını deşifre eden özel bilgeleri paylaştı. Rakka'da sıkışan en az 350 DEAŞ'lı terörist, ABD ve PKK/PYD ile anlaşarak şehirden tahliye edilmişti. BBC o görüntüleri paylaştı.

Yayınlanan görüntülerde, DEAŞ'lı teröristlerin ABD ile PKK/PYD koruması altında şehri terk ettiği görülüyor.Terör örgütü DEAŞ ve PKK/PYD'nin yaptığı anlaşma geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Rakka'yı DEAŞ'tan alan PKK/PYD'liler, DEAŞ'lıları kentten güvenli bir şekilde tahliye ettiler.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X