Pogba Gol Attıktan Sonra Yaptığı Hareketi Açıkladı

Manchester United'ın yıldız futbolcusu Pogba, Newcastle karşısında attığı golün ardından yaptığı hareketin Libya'da yaşanan insanlık dramına gönderme olduğunu ifade etti.

Pogba Gol Attıktan Sonra Yaptığı Hareketi Açıkladı
Pogba Gol Attıktan Sonra Yaptığı Hareketi Açıkladı emrah

Manchester United'ın Newcastle United'ı 4-1 mağlup ettiği mücadelede attığı golün ardından el bileklerini çapraz bir şekilde birleştiren Pogba, yaptığı hareketin anlamını açıkladı.

Instagram hesabından açıklama yapan Gine asıllı Fransız futbolcu, "Bu golü Libya'da köleliğe maruz kalanlara adıyorum. Allah, yanınızda olsun ve bu zulüm son bulsun" ifadelerini kullandı.

Gomis de dikkati çekmişti Galatasaraylı Bafetimbi Gomis de Başakşehir'e attığı golün ardından yaşanan insanlık dramına dikkati çekmişti.

Golün ardından gözlerini kapatıp, yumruğunu havaya kaldıran Gomis, maçın ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı; "Dün takımım adına gol atma şansım oldu. Galibiyet ya da yenilgi.

Söylemek zorunda olduğum bir şey var ki ruhum, duygularım Libya ve Paris'te, köleliğe karşı yürüyenlerle birlikteydi. Attığım golü gözlerim kapalı, yumruğum havada kutlamak istedim. Kötü hissediyorum çünkü siyahi insanlar piyasa ürünü değildir. Bu acıya ne zaman son vereceğiz.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X