Sağanak Yağış Şimdi'de İstanbul'da

Yunanistan'daki yağışlı sistem Türkiye'ye doğru ilerliyor. Sağanak yağışın hafta sonundan itibaren tüm yurtta etkili olması bekleniyor. İstanbul'a ilk karın salı günü düşmesi bekleniyor.

Sağanak Yağış Şimdi'de İstanbul'da
Sağanak Yağış Şimdi'de İstanbul'da emrah

Sağanak ve soğuk hava kapıda. Hafta sonu başlayacak soğuk havadan İstanbul'da nasibini alacak. CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, konuyla ilgili şu bilgileri verdi. "Yağış, cumartesi günü kıyı Ege'den giriş yapıyor kuvvetli sağanak şekilde. Pazar günü Marmara, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'e doğru yayılıyor. Sıcaklıklarda sert düşüş yaşanacak.

Pazartesi günü Trakya ve İstanbul özellikle Avrupa yakası ağır bir sağanak alıyor. Su baskınlarına dikkat. Ege'de gök gürültülü, yıldırımlı sağanak yağışlar olacak. Bu yağış Karadeniz'in batısına doğru ilerliyor. Yunanistan'ı vuran yağışlı sistem çok kuvvetli. Türkiye'ye etkisini düşürerek giriş yapsa da hayatı zorlayacak sel ve dolu yapacak çapta. Özellikle salı gününe dikkat.

İstanbul'da ilk kar düşmesi bekleniyor."Pazar günü itibari ile soğuk ve yağışlı hava etkili olacak.İstanbul bugün parçalı yer yer çok bulutlu 18°C Sabah ve gece saatlerinde Marmara ve iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X