Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan İstifa Açıklaması

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, istifa talebi iletilen belediye başkanlarına için "Değişim iradesine uygun hareket etmelerini bekliyorum" dedi.

Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan İstifa Açıklaması
Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan İstifa Açıklaması emrah

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, istifa talebi iletilen belediye başkanlarına için "Değişim iradesine uygun hareket etmelerini bekliyorum" dedi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ belediye başkanlarına yönelik istifa talebine yönelik açıklamalarda bulundu. "Ben şunu hep söylüyorum; halkın ortaya çıkan iradesine kim kulağını tıkarsa ,oradan kendisi seçim zamanı da zarar görür, başka zamanlarda da sıkıntıya uğrar" diyen Bozdağ, şunları söyledi: "Onun için halkın iradesine kulak tıkamamak lazım. Arkadaşlarımızın bu değerlendirmelerini sağlıklı yapmasını, bu değişim iradesine uygun hareket etmesini bekliyorum.

" Katıldığı TV programında konuşan Bozdağ'ın diğer gündem maddelerine ilişkin değerlendirmeleri şöyle: "(Türkiye ile ABD'nin vize işlemlerini karşılıklı askıya alması) Dünkü görüşmelerin çok yapıcı bir ortamda geçtiğini Dışişleri yetkilileri açıkladı. Ben de özel bilgi aldım.

Olumlu bir havada geçti, taraflar birbirini gayet iyi anladı. Birbirine vermek istediği mesajları çok net verdiler ve yapıcı ortamda geçen görüşmeler sonunda her iki taraf da edindikleri kanaati hükümetleriyle paylaşmak üzere ayrıldılar. Türkiye'den dönen ABD yetkilileri bunu Dışişleri yetkilileriyle, ilgililerle paylaşacaklar ve sonucunu beraber göreceğiz. Ben bu sürecin daha fazla uzatılmaması gerektiğine inanıyorum. İki ülke halklarının da aleyhine olan bir süreçtir ve doğru da haklı da bir karar değildir.

(Irak'ın kuzeyine yönelik yaptırımlar) Her türlü opsiyon, o bölgedeki gelişmelere karşı bizim masamızdadır. Daha önce de açıkladık. Hangi adıma öncelik verilecek, hangisi sonraya bırakılacak, bunu şartlar tayin edecektir. Hangi olay gelişirse, bizim o olay karşısında uygulayacağımız bir planımız var, onu devreye sokacağız."

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X