1.5 saat süren görüşme sonrası açıklama

Başbakan Yıldırım, Meclis'te CHP lideri Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Yaklaşık 1.5 saat süren görüşme sonrası iki lider kısa birer açıklama yaptı.

1.5 saat süren görüşme sonrası açıklama
1.5 saat süren görüşme sonrası açıklama emrah

Başbakan Yıldırım, Meclis'te CHP lideri Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Yaklaşık 1.5 saat süren görüşme sonrası iki lider kısa birer açıklama yaptı. Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu'nun talebiyle gerçekleştirilen görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü.

 

Görüşme sonrası Kılıçdaroğlu ile birlikte kameralar karşısına geçerek kısa bir açıklama yapan Yıldırım, "CHP Genel başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ile memleketin meselelerini konuştuk. Hem iç hem dış politikayla ilgili gündemdeki konular hakkında değerlendirme yaptık" dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise "Sayın Başbakan ile Türkiye'nin pek çok sorununu görüşme imkanımız oldu. Sayın Başbakan belli konularda bilgi verdi.

 

Kendisine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Görüşmede, Irak ordusunun Kerkük operasyonunun ardından bölgedeki durum, Ankara'nın Kuzey Irak yaptırımları ve OHAL'in ele alındığı tahmin ediliyor. Kılıçdaroğlu'nun, açlık grevindeki eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın durumunu da gündeme getirmesi bekleniyordu.

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X