Estetik Çağı

Günümüz de bir çok insan vücutlarında rahatsız oldukları bölgeleri estetik sayesinde istediği hale getirebilmektedir. Bu her ne kadar bazı kişiler tarafından gereksiz görülüyor olsa da kişinin kendini sevmesi...

Estetik Çağı
Estetik Çağı Seobaz

Günümüz de bir çok insan vücutlarında rahatsız oldukları bölgeleri estetik sayesinde istediği hale getirebilmektedir. Bu her ne kadar bazı kişiler tarafından gereksiz görülüyor olsa da kişinin kendini sevmesi, aynaya baktığında kendini iyi hissetmesi çok önemli bir olaydır.

Kimler estetik yaptırır?

Estetik algısı her ne kadar kadınlarla özdeşleşmiş olsa da sadece kadınlar estetik yaptırmaz. Kadınların yanı sıra erkeklerin de estetik yaptırma oranı düşünüldüğünden daha fazladır. Yapılan araştırmalara göre Türkiye de kadın ve erkekler en çok burun estetiği yaptırmaktadırlar. Sonrasında ise kadınlar da göğüs büyültme-küçültme ve göğüs dikleştirme; erkeklerde ise saç ekimi gelmektedir.

Burun estetiği, göğüs dikleştirme gibi estetik işlemleri eskilerden beri sıklıkla adını duyduğumuz işlemlerdir. Fakat saç ekim işlemi son yıllarda revaçta olan bir işlemdir öncesinde adını pek de sık duymamıştık.

Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekim işlemi için kullanılan 2 adet saç ekim yöntemi vardır. Bunlar fut saç ekim ve fue saç ekim yöntemleridir. Bu işlemlerin arasındaki fark fut saç ekim tekniğinde iki kulak arasındaki saç alınan bölge de çizgi gibi bir iz kalırken, fue saç ekim yönteminde böyle bir iz kalmamaktadır.Son zamanların en çok tercih edilen saç ekim yöntemi Fue saç ekim yöntemidir. Fakat burada işlem diğer yönteme göre biraz daha zor olması sebebiyle fiyatları daha yüksektir.

http://www.dr-fatihdagdelen.com/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X