Tüp Mide Ameliyatı, Zirkonyum Kaplama Ve Meme Dikleştirme Operasyonları

Tüp mide ameliyatı, midenin hacminin küçültülmesine dayanan bir yöntemdir. Bu ameliyat sayesinde mide küçülür ve az besin ile daha çok tokluk hissi oluşur.

Tüp Mide Ameliyatı, Zirkonyum Kaplama Ve Meme Dikleştirme Operasyonları
Tüp Mide Ameliyatı, Zirkonyum Kaplama Ve Meme Dikleştirme Operasyonları Seobaz

Tüp Mide Ameliyatı

 

Tüp mide ameliyatı, midenin hacminin küçültülmesine dayanan bir yöntemdir. Bu ameliyat sayesinde mide küçülür ve az besin ile daha çok tokluk hissi oluşur. Bilinenin aksine bu ameliyat sindirim sistemini etkilemiyor. Ameliyat ile midenin depolama kısmının büyük bölümü çıkartılır ve böylelikle tokluk hissi artar. Bu ameliyatı yaptırmak isteyenlerin mutlaka bir uzmana danışmaları gerekmektedir.

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplama son zamanlarda daha çok tercih edilmeye başlanan bir diş kaplama tekniğidir. Asıl amacı diş yapısını korumak olan bu işlem kimi zamanlar görünüm için de yapılabiliyor. Çok yıpranmış ya da çürümüş dişler için diş tedavisinden sonra aynı hastalıkların tekrarlanmaması için yapılıyor.

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme operasyonu, doğum sonrası, emzirme döneminde ya da başka sebeplerden dolayı göğüs bölgesinin şekil bozukluğuna uğraması durumunda isteğe bağlı olarak yapılan bir operasyondur. Genellikle emzirme dönemi büyüyen göğüslerin emzirme sonrası belirli oranda küçülmesi ve bu küçülmeye bağlı olarak şekil bozukluğuna uğraması sonucu dikleştirme operasyonu yapılır. Bu operasyon estetik cerrahlar tarafından yapılıyor.

http://norvecklinik.com/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X