Faize Karşıysan KHK ile Sıfırla

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bazı büyükşehir belediye başkanlarının istifa edeceği iddialarına değindi. İstifa edenlerin gerekçelerini halka açıklamak zorunda olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "İstifaya zorlamak demokrasiye aykırıdır" dedi. Kılıçdaroğlu, faiz açıklaması üzerinden Erdoğan'ı eleştirdi ve "Faize karşıysan çıkar bir KHK sıfırla" çağrısı yaptı.

Faize Karşıysan KHK ile Sıfırla
Faize Karşıysan KHK ile Sıfırla admin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle: "Terör nerede kendini gösterirse göstersin karşı durmalıyız. Bu nedenle Amerika'ya başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Halkın 15 Temmuz'una hep saygı gösterdik. 20 Temmuz'da parlamento devre dışı bırakıldı. Bu darbenin özelliği apoletsiz olması. Siyasi otoritenin talimatlarına direnenler sürgün edildi. Enis Berberoğlu'nun toplu iğne ucu kadar suçu yok. Ama ağır cezaya mahkum edildi.

Gün gelecek Enis Bey onuruyla dışarı çıkacak ama tarih onu mahkum edenleri unutmayacaktır. Enis Berberoğlu olayında alt mahkeme, üst mahkemeye meydan okudu. Bu gücü siyasi otoriteden alıyor. Her darbeci , kendi darbe hukukunu hazırlar. Bunlar da kendi darbe hukukunu hazırlıyor. Seçimle gelen seçimle gitmiyorsa istifa ettiriliyorsa istif eden kendi seçmenine hesap vermek zorundadır.

Gerekçelerini halka anlatmalıdır. Kadir Topbaş istifa etti. 'Niçin istifa ettiniz' diye sorduklarında 'Beni adam yerine koymadılar' diyor. Soruyorum, sizi kim adam yerine koymadı? Çık açıkça söyle, şu gerekçeyle istifa ediyorum. Bugün başka büyükşehir belediye başkanları için aynı şey konuşuluyor. İstifa edenler suçludur. İstifa etmeyip direnen, beni halk seçti diyenlere saygı duyarım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X