Çift Motorlu Hasta Yatağı Kullanımı

Ev tipi hasta yatağı olarak da anılan çift motorlu hasta yatakları evde iyileşme süreci yaşayan ameliyat olan hastalar veya sürekli yatması gereken felçli hastalar için kullanıma uygundur.

Çift Motorlu Hasta Yatağı Kullanımı
Çift Motorlu Hasta Yatağı Kullanımı intend

Ev tipi hasta yatağı olarak da anılan çift motorlu hasta yatakları evde iyileşme süreci yaşayan ameliyat olan hastalar veya sürekli yatması gereken felçli hastalar için kullanıma uygundur. Bir çok hasta yakınının tercih ettiği hasta yataklarında dört motorlu, iki motorlu, üç motorlu ve bir motorlu olanlar da mevcuttur. Bir çok çeşidi bulunan bu karyolalar üzerinde kullanılması gereken yataklar ise havalı yatak olarak bilinir. Bu yatakların hasta yakınları tarafından tercih edilmesinin sebebi hızlı bir şekilde silinebilir ve temizlenebilir olması ve taşıma esnasında çok kolay bir şekilde taşınmasıdır.

Bu yatak çeşidi kullanıldıktan sonra kenara kaldırılma esnasında yer kaplamayacağı için hastalar ve hasta yakınları tarafından tercih edilir. Önerilen yataklar içinde olan hasta karyolası ve çeşitleri geçici olarak hasta olan hızlı bir iyileşme süreci için gerekli olduğunda hasta yatağı kiralama tekniği ile sahip olunan yataklardan olması gereklidir. Çünkü hastalık bittikten sonra kişiler hasta yatağını sığdırabilecekleri bir yer aramak zorunda olurlar. Fakat sürekli yatacak hastalar için hasta yatağını kiralamak değil de satın almak daha iyidir.

Hastaların daha hızlı iyileşmesi için motorlu ve kumandalı olan yataklar hasta yakınlarına önerilmektedir. Çünkü hastanın istediği şekilde dönebilmesini ve hareket baş kısmının ayak kısmının ve bel kısmının hareket edebilmesi ile hem hasta hem de hasta yakını bu yatakları rahatça kullanabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X