Damadın Arkadaşından 30 Bitcoin Darısı Kendisine

Son zamanlarda adını sıkça duyamaya başladığımız sanal para birimi Bitcoin hayatımız içerisindeki yerini daha da genişletmeye başladı.

Damadın Arkadaşından 30 Bitcoin Darısı Kendisine
Damadın Arkadaşından 30 Bitcoin Darısı Kendisine admin

Aslı Güngör/Haberim.Org

Son zamanlarda adını sıkça duyamaya başladığımız sanal para birimi Bitcoin hayatımız içerisindeki yerini daha da genişletmeye başladı. Öyle ki geçtiğimiz günlerde gündeme düşen bitcoin cinayetinin ardından şimdi de Bitcoin takısı gündeme geldi. İstanbul’un Avcılar ilçesinde gerçekleşen bir düğünde damadın arkadaşı telefonundan Bitcoin göndererek takısını takmış oldu.

Sosyal Medyada Paylaşıldı

Damadın arkadaşı ilk olarak 100 TL takarken ardından da telefonunu çıkararak 30 Bitcoin yani 30 doları arkadaşına gönderdi. Ardından da damat telefonundan paranın kendisine gelip gelmediğini kontrol etti. Bu anların tamamı ise kamera ile görüntü altına alınarak sosyal medya hesabından paylaşıldı.

2009 yılından bu yana dünya genelinde kullanılmaya başlanan bu sanal para biriminin hayatımızın ilerleyen dönemleri içerisinde daha etkili bir şekilde kullanılabileceğini tahmin etmek zor olmayacaktır. Zira internet ağının olduğu her yerde kullanılabilen bu sanal para birimleri anında işlem yapabilme fırsatını da taşıyor. Ayrıca tüm para birimlerine çevrilebiliyor olması da Bitcoin’in avantajları arasında yer alıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X