Cumhurbaşkanlığı Hesabından Macron'a İnce Mesaj

Erdoğan'ın, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı ile görüşmek bir değerdir ifadesine Twitter hesabından Fransızca yayımlanan mesajda yer verildi.

Cumhurbaşkanlığı Hesabından Macron'a İnce Mesaj
Cumhurbaşkanlığı Hesabından Macron'a İnce Mesaj admin

Aslı Güngör/Haberim.Org

Erdoğan'ın, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı ile görüşmek bir değerdir ifadesine Twitter hesabından Fransızca yayımlanan mesajda yer verildi. Bu mesaj ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a yönelik ince bir mesaj verildi.Yayınlanan mesajda, Erdoğan ve Macron'un New York'ta gerçekleşen görüşmesinin fotoğrafı da paylaşıldı.  Fotoğrafta Erdoğan daha özgüvenli bir görünüm sergilerken, Fransız Cumhurbaşkanı Macron endişeli ve bir şeyler öğrenmeye çalışıyor gibi bir görünüm sergiledi.

Fransız Le Point dergisine geçen ay verdiği mülakatta Macron, "Dünya  liderliği o kadar havalı değil, Erdoğan'la 10 günde bir konuşmak zorundayım."  demişti.

Erdoğan ise Fransız Cumhurbaşkanı Macron'un a Fransız Le Point dergisine verdiği açıklamasına ilişkin olarak: "Benim bildiğim tek şey var: Görüşme talebinde bulunduklarına göre, ben görüşme talebini reddetmeyi arzu etmem çünkü dostları çoğaltmak isterim ve bize olumsuz nazarla bakanları da azaltmak isterim.” diyen Erdoğan açıklamasına “Fakat ben o dergiye verilende bir olumsuzluk değil tam aksine Türkiye'nin Cumhurbaşkanıyla görüşmenin onlar için bir artı değer olduğunu düşünürüm." ile devam etti.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X