En İyi Roman Tavsiyeleri

Eğer sizler de bir kitap kurdu iseniz bu durumda sizler için hazırladığımız roman tavsiyeleri yazımızla birlikte kitap arama derdine son verebilirsiniz.

En İyi Roman Tavsiyeleri
En İyi Roman Tavsiyeleri admin

Aslı Güngör/Haberim.org

Eğer sizler de bir kitap kurdu iseniz bu durumda sizler için hazırladığımız roman tavsiyeleri yazımızla birlikte kitap arama derdine son verebilirsiniz. Farklı alanlardan seçilmiş bu kitaplar arasından sizler de kendinize uygun olan bir tanesini elbette ki bulabileceksiniz.

Ütopya

Geleceğe yönelik tahminler ve ütopyalardan hoşlananlar için George Orwell’ın 1984 adlı romanını sizlere şiddetle tavsiye etmekteyiz. Bu romanda dünyada yer alan güçlerin yapısı ve totaliter rejimlere olan tepki dile getirilmiştir. 1949 yılında yazılan bu roman 1984 yılına ait tahminleri de içerisinde barındırmaktadır.

İdeoloji

Siyasi fikirlerin eleştirildiği romanlardan birisi de yine George Orwell’a ait olan Hayvan Çiftliği romanıdır. Son derece etkili bir dille anlatılan bu romanı muhakkak okumalısınız.

Uçurtma Avcısı

Bu romanda da savaş ve dostluk anlatılmaktadır. Afganistan özelinde işlenen konu tüm dünyaya uyarlanabilecek durumdadır.

Acımak

Stefan Zweig tarafından yazılan ve birçok kimse tarafından hayranlıkla okunan Acımak kitabında bir asker ile engelli genç kızın arasında yaşanan platonik aşk ve acıma duygularının ikilemi dile getirilmektedir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X