Almanya: Türk Tarafından Ders Almaya İhtiyacımız Yok

Geçen hafta sonu Köln’de düzenlenen bir festival,Terör Örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın resimlerinin boy boy açılması ile Terör Örgütü PKK yandaşı bir gösteriye dönüştü. Alman hükümeti de festivalde yaşanan bu gösterilere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Almanya: Türk Tarafından Ders Almaya İhtiyacımız Yok
Almanya: Türk Tarafından Ders Almaya İhtiyacımız Yok admin

Geçen hafta sonu Köln’de düzenlenen bir festival,Terör Örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın resimlerinin boy boy açılması ile Terör Örgütü PKK yandaşı bir gösteriye dönüştü. Alman hükümeti de festivalde yaşanan bu gösterilere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Federal Basın Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında alman İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Johannes Dimroth, konu hakkında açıklama yaptı. Festivalde Öcalan'ın fotoğraflarının kullanılmasına ilişkin olarak; yasaklanan semboller listesinin daha somut hale getirilmesi konusunda inceleme yapacaklarını söylemekle yetindi. PKK'nın Almanya’da da terör örgütü olarak kabul edildiğini hatırlatan Dimroth, bunun mahkeme kararları ile de sabit olduğunu söyledi. Yasaklar listesinin ise her zaman genişletilebileceğini aktardı.

Biz Zaten Yapıyoruz, Türklerin Uyarısına İhtiyaç Yok!

Dimroth, festivalde örgüt için para toplama ya da diğer kazanımlar için çalışılıp çalışılmadığının oradaki polisin görevi olduğunu aktardı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer de terörle mücadele hususunda çaba sarf ettiklerini belirterek; “Türk tarafından uyarı veya ders almaya ihtiyacımız yok. Bunlar olmadan da bunu yapıyoruz.” cümleleri sarf etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X