Dolarda Son Durum 19 Eylül 2017

Geçen hafta swap faizlerindeki düşme ile birlikte dolardaki küresel değerlendirme ile 3.38 sınırına düşen kur, bu haftaya 3.43 seviyesinde yatay olarak başladı.

Dolarda Son Durum 19 Eylül 2017
Dolarda Son Durum 19 Eylül 2017 admin

Geçen hafta swap faizlerindeki düşme ile birlikte dolardaki küresel değerlendirme ile 3.38 sınırına düşen kur, bu haftaya 3.43 seviyesinde yatay olarak başladı. Bu hafta dolar ne kadar sorusuna, doların hareketinde Fed’in faiz kararının etkili olacağını söyleyebiliriz. 

Fed’in Faiz Kararı Bekleniyor

Ekonomik projeksiyonların güncellenmesi beklenirken, Fed’in faiz oranlarında değişiklik yapması beklenmiyor. Yapılan Bloomberg anketine göre, 4,5 trilyon dolarlık bilanço daraltmaya Fed’in ekim ayında başlayacağı görülüyor. Çarşamba akşamı Fed kararının açıklanacağı duyuruldu. Faiz kararının açıklanmasının ardından Başkan Yellen’in basın toplantısı yapması bekleniyor.

Fed’in toplantı kararlarının dolar negatif, hisse pozitif etki yapabileceğine dair Ak Yatırım bir karar yolladı. Ekonomik projeksiyonlara dair ise "2017 veya 2018 yıllarını çekirdek enflasyon tahmininin (sırasıyla %1,7 ve %2,0) aşağı çekilebileceğini öngörüyoruz” notunu ilettiler.

Dolar fiyatı ile ilgili bu hafta yurt içinde kritik bir veri akışı yok, Irak'taki gelişmeler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın New York'ta ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı görüşme takip edilerek net bir bilgiye ulaşılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X