Apple bir ürünün üretimini daha durdurdu

Geçtiğimiz günlerde yeni iPhone modellerini tanıtan Apple, kırmızı iPhone 7'den sonra bir ürünün üretimini daha durdurdu.

Apple bir ürünün üretimini daha durdurdu
Apple bir ürünün üretimini daha durdurdu admin

Geçtiğimiz günlerde yeni iPhone modellerini tanıtan Apple, kırmızı iPhone 7'den sonra bir ürünün üretimini daha durdurdu. Apple'ın geçtiğimiz günlerde gerçeklkeştirdiği lansmanının en dikkat çeken ürünü kuşkusuz iPhone'un 10'uncu yılına özel geliştirdiği iPhone X oldu. iPhone X ve iPhone 8 ailesi ile bizleri selamlayan Apple, lansman sonrası kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışını durdurmuştu.

Apple'ın satışını durdurduğu ürünler karavanına yeni bir cihaz daha eklendi. Apple geçen yıl tanıttığı Apple Watch Series 2 akıllı saat modellerinin üretimini durdurdu. Bunun nedeni kuşkusuz Apple'ın yeni Apple Watch serisi Apple Watch 3'ü tanıtmış olması. Peki Apple Watch 3 ile kullanıcıları hangi özellikler sunuluyor? Tanıtım öncesi Apple Watch'un geçtiğimiz yıl yüzde 50 büyüdüğüne dikkat çekilirken, böylece Rolex'i geride bırakarak ilk sıraya yerleştiğine belirtildi.

Apple Watch Series 3, 19 Eylül'den itibaren mağazalarda satışa sunulacak. Kullanıcılar, artık telefonları yanında olmadan da akıllı saatlerinden arama, internet kullanımı gibi özellikleri de kullanabilecek. Saatte kullanılan sim kartın numarası, iPhone ile aynı olacak. Wi-Fi'ın yüzde 85 daha hızlı olduğu saatte, şarj ömrü yüzde 50 daha fazla olacak. Saatte fazla büyük olduğu gerekçesiyle nanoSIM yerine eSIM adı verilen bir teknoloji kullanıldı. Apple Watch Series 3, 329 dolara satışa sunulacak. SIM kartın yer aldığı model ise 399 dolarlık etikete sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X