Barcelona, Dembele transferini resmen açıkladı

Barcelona, Dembele transferini resmen açıkladı. Borussia Dortmund'lu oyuncunun transferi 130 milyon euro'yu bulacak. Oyuncunun serbest kalma bedeli ise 400 milyon euro olarak belirlendi.

Barcelona, Dembele transferini resmen açıkladı
Barcelona, Dembele transferini resmen açıkladı admin

Barcelona, Dembele transferini resmen açıkladı. Borussia Dortmund'lu oyuncunun transferi 130 milyon euro'yu bulacak. Oyuncunun serbest kalma bedeli ise 400 milyon euro olarak belirlendi. İspanya'nın Barcelona kulübü, Alman ekibi Borussia Dortmund'dan Ousmane Dembele'yi transfer etti. Barcelona Kulübünden yapılan açıklamada, transfer bedeli olarak Alman ekibine 105 milyon euro'luk bonservis bedelinin yanı sıra başarıya bağlı prim ödeneceği bildirildi.

27 Ağustos Pazar günü Barcelona'ya gelerek sağlık kontrolünden geçmesi planlanan Dembele'nin 5 yıllık sözleşme imzalaması ve basına tanıtılması bekleniyor. Katalan ekibi, 20 yaşındaki Fransız forvetin serbest kalma bedelinin ise 400 milyon euro belirleneceğini kaydetti.

NEYMAR'DAN SONRA EN PAHALI İKİNCİ TRANSFER OLACAK

Primlerle birlikte toplam transfer bedelinin 130 milyon euro'yu bulacağı iddia edilen Dembele, 222 milyon euro'ya Barcelona'dan Paris Saint-Germain'e giden Neymar'dan sonra futbol dünyasının en pahalı ikinci transferi olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X