Note 8'de olup iPhone 7'de olmayan özellikler

Geçtiğimiz yıl yaşanan Galaxy Note 7 skandalı ile uzun bir süre gündemden düşmeyen Samsung, Note serisinin yeni üyesi Galaxy Note 8'i tanıttı. Peki Note 8'de olup iPhone 7'de olmayan özellikler neler?

Note 8'de olup iPhone 7'de olmayan özellikler
Note 8'de olup iPhone 7'de olmayan özellikler admin

Geçtiğimiz yıl yaşanan Galaxy Note 7 skandalı ile uzun bir süre gündemden düşmeyen Samsung, Note serisinin yeni üyesi Galaxy Note 8'i tanıttı. Peki Note 8'de olup iPhone 7'de olmayan özellikler neler? iPhone 7 Plus'tan sonra Galaxy Note 8'e de çift arka kamera geldi. 2 tane 12 megapiksellik kamerasına 2x optik zoom gibi başarılı özelliği ekleyen Note 8 bu adımı ile iPhone 7'nin önüne geçti. 6.3 inçlik Super AMOLED ekrana ev sahipliği yapan Galaxy Note 8'in aynı zamanda HDR desteği de sunması onu iPhone 7'den bir adım öne çıkarıyor. Note 8'i iPhone 7'den ayıran bir diğer özelliği 'S pen' isimli kalemi.

Note serisinin vazgeçilmezi akıllı kalem bu modelde ekran kapalıyken de not almanıza ve cihaz kilitli durumdayken notlarınızı görüntülemenize izin veriyor. Galaxy Note 8'de hızlı şarj ve kablosuz şarj özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerin iPhone'a Eylül'de tanıtılacak iPhone 8'de gelmesi bekleniyor. Galaxy Note 8'de 64 GB'lık hafozaya yer verilse de kullanıcılar bu alanı genişletebiliyor. iPhone'da ise sunulan hafıza seçeneğinin dışına çıkılamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X