Ak Parti 16.Yılını Kutluyor

AK Parti bugün 16. kuruluş yıldönümünü kutlayacak. Tören yaklaşık 6 bin davetlinin katılımıyla Ankara Sincan'da gerçekleştirilecek.

Ak Parti 16.Yılını Kutluyor
Ak Parti 16.Yılını Kutluyor admin

AK Parti bugün 16. kuruluş yıldönümünü kutlayacak. Tören yaklaşık 6 bin davetlinin katılımıyla Ankara Sincan'da gerçekleştirilecek. Adalet ve Kalkınma Partisi 16 . kuruluş yıldönümünü Ankara Sincan'daki Harikalar Diyarı'nda kutlayacak. 19.30'da başlayacak etkinlikte Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım konuşma yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla kuruluş yıldönümü sade bir etkinlikle kutlanacak. Sincan'daki etkinlik alanına AK Parti hakkındaki yayınlardan oluşan mini bir kütüphane kurulacak. Törende AK Parti'nin 16 yıllık hikayesini anlatan bir film gösterilecek. AK Parti şarkılarının seslendirildiği bir de konser verilecek.

6 BİN KİŞİ KATILACAK

Kutlama töreni için 6 bin kişi davet edildi. Bugüne kadar görev yapan teşkilat yöneticileri, milletvekilleri, bakanlar davetliler arasında.

GÜL VE DAVUTOĞLU'NA DAVET

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da telefonla aranarak davet edildi.

3 YIL ARADAN SONRA YENİDEN

AK Parti 14 Ağustos 2001 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kuruldu. Erdoğan, 2014'te cumhurbaşkanı seçildikten sonra Ahmet Davutoğlu ve Binali Yıldırım partiye genel başkanlık yaptı. Erdoğan, 3 yıl aradan sonra yeniden genel başkan olarak kuruluş kutlamasına katılacak.

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X