Futbol Okulu Yetenek Keşfi

Çocukları ve gençleri en yaşlarda spora yönlendirmek onların ruhsal ve fiziksel gelişimleri için oldukça önemlidir. Spor yapma alışkanlığı kazanan çocuklar, böylelikle kötü alışkanlıklardan uzak durarak sağlıklı bireyler olarak yaşamlarını sürdürürler.

Futbol Okulu Yetenek Keşfi
Futbol Okulu Yetenek Keşfi Tanitimweb

Çocukları ve gençleri en yaşlarda spora yönlendirmek onların ruhsal ve fiziksel gelişimleri için oldukça önemlidir. Spor yapma alışkanlığı kazanan çocuklar, böylelikle kötü alışkanlıklardan uzak durarak sağlıklı bireyler olarak yaşamlarını sürdürürler. Ülkemizde ise spora olan ilginin artması için oldukça güzel projeler düzenlenmektedir. Bu projelerin yoğun olarak uygulandığı illerimizden biri de Gaziantep’tir. Gaziantep özellikle futbola oldukça fazla ilgisi olan ilimizdir. Bu bağlamda Gaziantep ilimizde açılan Gaziantep Futbol Okulu hem geleceğin yıldız adaylarını ararken hem de gençlerin yaz ve kış aylarında spor yaparak sağlıklı ve ahlaklı bireyler olmalarını hedefliyor. Futbola yeteneği olan gençler, profesyonel ve modern tesislerde yetiştirilerek, yeteneklerinin artması sağlanıyor. Yapılan bu tür çalışmalar ile Ülke futbolunun en büyük sorunu olan alt yapı eksikliği bir nevi giderilmeye çalışılıyor.

 

Gazişehir Spor Kulübü 3 Büyüklere Gaziantep’te En Büyük Rakip

Gaziantep’te futbola olan ilginin bu denli büyük olması 3 büyüklerin de ilgisi çekmektedir. Bu yüzden Gaziantep futbol okulları içinde Gaziantep Spor futbol okulu yanında Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray futbol okulları da faaliyet göstermektedir. Gaziantep’te faaliyet gösteren bu 3 büyük kulübümüzün okulları, diğer futbol potansiyeli olan illerdeki gibi Gaziantep’te de genç yetenekler bulmak ve onları yetiştirmek için uğraş vermektedirler. Bu kulüplerin amacı, profesyonel anlamda genç yetenekler bulup öz kaynaklarına katmak ve Gaziantep’te futbolun gelişmesine katkıda bulunmaktır. Gazişehirspor ise  tecrübeli ve iyi eğitimli hocalar eşliğinde sürdürülen, futbol faaliyetlerine Gaziantep’te bulunan aileler de oldukça rağbet göstermektedirler. Bunun nedeni ekiplerinin tamamen profesyonel olması ve futbolun yanı sıra eğitim-öğretim faaliyetlerini sürekli takip edip sosyal ve kültürel olarak da çocuklara verdiği destekdir.

 

 Gaziantep’te Çocukların Gelişimi İçin Önemli Faaliyetler

Özellikle çocukların oyun alanlarının kısıtlı olduğu bölgelerde bu futbol okulları, örgün eğitime yardımcı olarak çocukların mental ve ruhsal olarak gelişimlerine yardımcı olmaktadır. Gaziantep’te futbol okulları sadece çocuklar futbolcu olsun diye değil ahlaklı rekabet anlayışına sahip olup, iyi bireyler olarak topluma hizmet etsin vizyonu içerisinde faaliyet gösterirler.

 

Bu okullara kayıt için çocuğun nüfus cüzdanı, öğrenci kimliği, veli bilgileri, fotoğraf ve sağlık raporu ile başvurmak gerekmektedir. Tabi ki her ne kadar bir spor aktivitesi olsa da ilk olarak çocuğun futbola ilgi duyması gerekmektedir. Gaziantep’te yaz ve kış faaliyetlerini sürdüren futbol akademileri, kışın hafta sonları, yazın ise hafta içi faaliyetlerini sürdürmektedirler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X