İngilizce Kelime Öğrenmek İçin Tıklayın Konuşarak Öğren

İngilizce Kelime Öğrenmek İçin Tıklayın Konuşarak Öğren
İngilizce Kelime Öğrenmek İçin Tıklayın Konuşarak Öğren Harun

İngilizce öğrenmeye başlayan herkes öncelikle kelime ezberlemeye çalışır. Bir dili konuşabilmek için en az 3000 – 4000 arası kelime bilmek gereklidir. İngilizce kelimeleri ezberleyerek öğrenme yoluna gidenler, kelimeleri fazla kullanmıyorlarsa bir süre sonra unutabilirler. Ama ezberlemeyip, kelimeleri öğrenme yoluyla hafızalarına yerleştirirlerse kolay kolay unutmazlar. Bu nedenle, İngilizce kelimeleri unutmamak için ne yapmalı sorusuna, kelimeleri ezberlemek yerine öğrenmeli, yanıtını verebiliriz. Aslında ezberlenerek öğrenilen bilgiler bir zaman sonra unutulmaktadır. Bu durum, her bilgi alanı için geçerlidir. İngilizce kelimeler için de ezberleme yerine öğrenme yöntemlerini kullanmak en doğru yol olacaktır. Hafıza teknikleri kullanılarak yapılan ezberleme çalışmalarının da verimli olmadığı artık anlaşılmıştır. Son yıllarda, İngilizce kelime öğrenme için geliştirilen ve ezberlemeye değil, öğrenmeye dayanan modern çalışmalar yapılmaktadır. Bu sistemler sayesinde İngilizce kelimeler daha kolay hafızaya yerleşmekte ve unutulmamaktadır.  Modern İngilizce öğrenme yöntemleri, ezberleme tekniklerini kullanmayı tercih etmemektedir. Öğrenmeye dayanan, tekrarlı dinlemeler önerilen, konuşma egzersizlerinin fazlaca yapıldığı sistemlerdir. 


Klasik İngilizce öğretme yöntemleri başarılı olsaydı eğitim ve öğretim sürecinde verilen dersler yeterli olur, tüm öğrenciler orta ve yüksek öğrenim boyunca aldıkları İngilizce eğitiminden sonuç alabilirdi. Şimdi ise özellikle internet aracılığıyla verilen çok etkili İngilizce öğretme sistemleri bulunmaktadır. İngilizce öğrenmek isteyenler, bulundukları her şehirden, ilçeden, beldeden bu kurslara evlerinin rahat ortamında katılabilmektedirler. Antalya İngilizce kursu veya başka bir şehir için İngilizce kursu almak isteyenler, internet üzerinden bu imkânlara ulaşabilmektedirler. İngilizceyi öğrenmenin ve öğrendiğini de konuşmaya dönüştürmenin en doğru yolu, anadili İngilizce olan öğretmenlerle çalışmaktır. İngilizce konuşularak öğrenilir. Ne kadar çok konuşma pratiği yapılırsa öğrenme o kadar çok pekişir. Konuşarak öğrenmenin en avantajlı kısmı, eğitmenle bire bir konuşma egzersizi yaparak, İngilizce konuşma yetisini geliştirmektir. Özel ders kapsamındaki bu çalışmalar, büyük verim göstermektedir. Burada amaç, İngilizce konuşmanın mantığını öğrenebilmektir. Öğretmen, öğrenciye bu mantığı anlatır ve böylece öğrenci ezberlemek yerine bir mantık çerçevesinde konuşmayı öğrenir. İngilizce kelimeler, deyimler ve cümle kalıpları öğrenilmesi gereken diğer detaylardır. Bunlar konuşmanın gelişmesine büyük katkı sağlar. Bazı cümleler vardır ki günlük konuşma dilinde çokça kullanılır. Onları öğrenmek, kulak aşinalığını geliştirir.

Günümüzün modern İngilizce öğrenme yöntemlerinde, İngilizce konuşmalar dinlemenin önemi büyüktür. İngilizce önce dinlenerek, sonra da konuşularak öğrenilirse çok hızlı şekilde sonuca varılır. İngilizce öğrenmeye karar verenlerin mümkün oldukça fazla İngilizce konuşma dinlemesi yapması şarttır. Anadili İngilizce olan kişilerin konuşmalarını dinlemek her şeyden önce doğru telaffuz bilgisine ulaşmayı sağlar. İngilizce yayınları televizyondan takip etmek, dizi ve film izlemek, günlük İngilizce dilini öğrenmek adına çok faydalıdır. Dinleme yaparken kulak, hem telaffuza hem de cümle kalıplarına alışır. İlk önceleri dinlenen konuları, basit ve anlaşılır konulardan seçmek doğru olacaktır. Sesli hikâye kayıtları dinlemek başlangıç için iyi bir seçim olacaktır. Gramer kuralları bir dili en iyi şekilde konuşmak için önem taşıyan kurallardır. www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-gecmis-zaman gibi gramer bilgileri, günlük dili konuşmaya başlandıktan sonra zamanla hafızaya oturacak kurallardır. Ama önce konuşma diline hâkim olmak, öncelik taşıyan bir konudur. Konuşarak öğren sitesinin sistemi de öncelikle konuşma dilini öğretmeyi amaçlar. Anadili İngilizce olan yabancı eğitmenler, sistem üzerinden eğitim alan öğrencilerle her gün 10 – 20 – 30 dakikalık birebir konuşmalar yaparlar. Dünyanın faklı ülkelerinden olan en iyi eğitmenler eşliğinde İngilizce eğitimi verilir. Site üzerinden eğitim alan öğrenci yorumları ve tavsiyeleri incelendiğinde sistemin ne denli verimli olduğu görülmektedir. Konuşarak öğren sistemi şu anda internet üzerinde faaliyette olan en etkili İngilizce öğrenme sistemidir. Modern teknikler ve iletişimlerle öğrenilen İngilizce kalıcı olmakta, konuşma yetisi hızla gelişmektir. Garantili eğitim veren konuşarak öğren sistemi, öğrencilerin kendilerine güven duygusunu geliştiren, konuşma isteklerini artıran, başarı sağladıkça kendilerini geliştirmeye teşvik eden bir sistemdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X