Büyük Boyutlu Taş Ve Kayaları Kırmak İçin Teknolojik Çözümler

Taş ocakları, oldukça büyük taş ve kaya parçalarının yek parça halinde çıkartıldığı madenlerdir. Bu oldukça büyük boyutlu ve sağlam taş, kaya gibi malzemelerin kırılması oldukça güç bir husustur.

Büyük Boyutlu Taş Ve Kayaları Kırmak İçin Teknolojik Çözümler
Büyük Boyutlu Taş Ve Kayaları Kırmak İçin Teknolojik Çözümler katar

Taş ocakları, oldukça büyük taş ve kaya parçalarının yek parça halinde çıkartıldığı madenlerdir. Bu oldukça büyük boyutlu ve sağlam taş, kaya gibi malzemelerin kırılması oldukça güç bir husustur. Ancak bu durum özellikle teknolojinin gelişmesi ve bu işlem için gerekli teknolojilerin geliştirilmesi ile oldukça kolay bir hal almıştır. Bu alandaki en büyük teknolojik çözümlerden bir tanesi şüphesiz konkasör tesisleridir. Bu tesisler sayesinde taş ocaklarından çıkartılan taş ve kaya gibi oldukça büyük parçaların kolay bir şekilde küçük parçalara kadar kırılması ve işlenebilir hale getirilmesi sağlanmaktadır. Sabit konkasör tesisi ve mobil konkasör tesisi olmak üzere iki farklı türü bulunan konkasör tesisleri birçok farklı alanda taş işleme alanında oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Kırılmış Betonun İşlenmesi İçin Teknolojik Ve Pratik Çözümler

Beton malzemesinin işlenmeye hazır hale getirilmesinden sonra en önemli uygulama betonun üretim prosesidir. Bu işlem oldukça özen gösterilmesi ve tamamen profesyonel bir ekipman tarafından sağlanması gereken önemli bir işlemdir. Üretilecek betonun kalitesi, betonun kullanılacağı alanın sağlamlığı, görünümü ve benzeri birçok kriteri doğrudan etkilediği için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesidir. Teknolojinin her alanda gelişmesi, otomasyon alanını da yakından etkilemekte  ve bu saye de beton üretimi de tamamen bilgisayar tarafından programlanan otomasyon programları tarafından yapılabilmektedir. Günümüzde büyük beton üretim tesislerini daha pratik bir çözüm olan mobil beton santrali ismi verilen oldukça küçük ve ihtiyaç anında kısa bir sürede hazırlanabilen çözümlere bırakmıştır.

Taş Ve Kaya Parçalarının Kırılması Ve Uygun Olanlarının Seçilmesi

Oldukça büyük ebatlardaki taş ve kaya parçalarının kırılması sonrasında ki en önemli nokta, işlevine göre taşların ayrılmasıdır. Her boyuttaki taşın kullanım alanı şüphesiz birbirinden farklı olacaktır. Bunun yanı sıra farklı dayanıklılık özelliklerine sahip taşların dahi kullanım alanları birbirinden farklı olmaktadır. Bu sebep ile bu alanda uzmanlaşmış taş kırma firmaları hazırlamış oldukları kırma eleme tesisi hizmeti ile büyük ebatlardaki taş ve kaya parçalarını kolay bir işlemden sonra kırdıktan sonra bu taşların kullanılacakları alanlara göre ayırma, eleme işlemlerin de gerçekleştirmektedirler.

http://www.fabo.com.tr/konkasor-tesisi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X