Alanya’da Görülmesi Gereken Yerler

Alanya, eşsiz güzelliklere ev sahipliği yapan, Antalya’nın gelişmiş bir ilçesidir.

Alanya’da Görülmesi Gereken Yerler
Alanya’da Görülmesi Gereken Yerler intend

Alanya, eşsiz güzelliklere ev sahipliği yapan, Antalya’nın gelişmiş bir ilçesidir. Alanya’nın sahip olduğu güzelliklere bakarken saatlerinizi verebilirsiniz. Alanya otelleri, sizin için bu imkanları düşünüp en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Sizde bütün fırsatlardan ve imkanlardan yararlanmak istiyorsanız herşey dahil Alanya otellerinde konaklayabilirsiniz.

Bunlardan ilki Damlataş Mağarası’dır. Damlataş Mağarası yaklaşık olarak 6000 yıl önce, Alanya iskelesine dinamit döşeyen işçiler tarafından fark edilmiştir. Her bir sarkıt yaklaşık 15 metre kadar uzunluğa sahiptir. Damlataş Mağarası’nın astım, bronşit gibi hastalıkları olan kişilere iyi geldiği söylenmektedir. Ayrıca içerideki sıcaklığın hep 23.3 derecede olması, kış ayında olsa bile içeriye giren kişilerin üşümesini engellemektedir.

Alanya’da görülmesi gereken bir diğer güzellik ise Kleopatra Plajı’dır. Bu plajın isminin ise bir efsanesi vardır. Bu efsaneye göre Roma generali, bu plajı Mısır kraliçesi olan Kleopatra’ya hediye etmiş. Kleopatra ise her Akdeniz seferi yaptığında banyo yapmak için bu plaja inermiş.  Bu plaja girişler herkese açıktır ve ücretsizdir. Sadece içeride şemsiye, şezlong gibi ürünleri kiralamak için bir ücret ödersiniz ve her 50 metrede büfe bulunmaktadır.

Bir diğer görülmesi gereken yer ise Alanya Kalesi’dir. Alanya kalesi ilk olarak Romalı korsanlar tarafından yaptırılmıştır. Korsanlar burayı uzun bir süre sığınak olarak kullandıktan sonra Bizanslılar bu kaleyi yıkarak, yeni bir kale inşa ettiler.  Selçuklu mimarisi yönünden büyük bir önem taşıyan bu kulenin iç yapısı da dış yapısı kadar güzeldir.

Bu güzelliklere kolay ulaşabilmeniz için Happy turizmle iletişime geçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X