BM'den El Cezire Tepkisi

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, Katar merkezli El Cezire televizyonunun kapatılması talebi konusunda açıklama yaptı. Açıklamada bu talebin "İfade ve düşünce özgürlüğüne karşı kabul edilemez bir saldırı olduğu" belirtildi.

BM'den El Cezire Tepkisi
BM'den El Cezire Tepkisi admin

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, Katar merkezli El Cezire televizyonunun kapatılması talebi konusunda açıklama yaptı.

BM'DEN AÇIKLAMA

Açıklamada bu talebin "İfade ve düşünce özgürlüğüne karşı kabul edilemez bir saldırı olduğu" belirtildi.Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Yüksek Komiserliğin, Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki kriz nedeniyle ortaya çıkan insan hakları ihlalleri konusunda endişe duyduğu belirtildi. Bölgedeki krizin, körfez ülkeleri tarafından sonlandırılması için sunulan talep listesinde bazı temel hak ve özgürlüklerin yer almasıyla yeni bir boyut kazandığına dikkat çekildi.

DÜŞÜNCE VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE SALDIRIDIR

Açıklamada "El Cezire televizyon kanalı meşrudur ve milyonlarca izleyicisi vardır. Kapatılmasını istemek bize göre düşünce ve ifade özgürlüğüne karşı kabul edilemez bir saldırıdır" denildi.

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X