FİBA Kadın Basketbol Avrupa Şampiyonası Çekya 2017

Heyecan başladı 2017 Çekya(Çek cumhuriyeti) FIBA Kadın Basketbol Avrupa Şampiyonası en iyi 16 (Türkiye, İtalya, Slovakya, Belarus, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Macaristan, Yunanistan, Sırbistan, Slovenya, Fransa, Belçika, Karadağ, Letonya, Rusya)Avrupa Kadın Basketbol Takımı ile 16 Haziran 2017 tarihinde başladı ve 25 Haziran 2017 tarihine kadar bu büyük heyecan devam edicek.

FİBA Kadın Basketbol Avrupa Şampiyonası Çekya 2017
FİBA Kadın Basketbol Avrupa Şampiyonası Çekya 2017 admin

Heyecan başladı 2017 Çekya(Çek cumhuriyeti) FIBA Kadın Basketbol Avrupa Şampiyonası en iyi 16 (Türkiye, İtalya, Slovakya, Belarus, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Macaristan, Yunanistan, Sırbistan, Slovenya, Fransa, Belçika, Karadağ, Letonya, Rusya)Avrupa Kadın Basketbol Takımı ile 16 Haziran 2017 tarihinde başladı ve 25 Haziran 2017 tarihine kadar bu büyük heyecan devam edicek. A Milli Kadın Basketbol Takımımız zorlu grupta; İtalya ,Slovakya,Belarus (Beyaz Rusya) ile karşılaşacak.İtalya-Belarus maçı ile başlayan turnuvada gruplarında ilk sırada tamamlayan takımlar çeyrek finale yükselecek.İkinci ve üçüncü sırada tamamlayan takımlar ise çeyrek finale çıkmak için aralarında eleme maçı oynayacak,çeyrek finale yükselen takımlar ise ;yarı final ve beşincincilik-sekizincilik maçlarındaki oynayacak takımları belirleyecek.Yarı final maçları 24 Haziran Cumartesi ,final ve üçüncülük maçı 25 Haziran Pazar günü oynayacak.Potanın Perileri ilk maçı 16 haziranda saat TSİ saati ile 16.00'da Slovakya ile oynayacak,ikinci maçını ise Millilerimiz 17 Haziran 2017 saat TSİ saati ile  21.30'da en  önemli rakibi İtalya ile karşılaşacak bu maç belki de grup liderini belirleyeceği için büyük önem arz ediyor;grubundaki üçüncü maçına ise 19 Haziran 2017 TSİ saati ile 16.00'da Belarus ile karşılaşacak.

A Milli Basketbol Takımımızın Kadrosu

Potanın perileri kadrosu ise şöyle; Cansu Köksal, Işıl Alben(Galatasaray),Olcay Çakır Turgut, Kuanitra Hollingsvorth(Yakın Doğu Ünüversitesi),Şaziye İvegin Üner(Bellona Abdullah Gül Ünüvetsitesi) Ayşe Cora,Tuğçe Canıtez,Birsel Vardarlı Demirmen,Esra Ural,Pelin Derya Bilgiç(Fenerbahçe),Tilbe Şenyürek(Botaş).Koç Ekrem Memnun'un bu 12 kişilik kadrosu turnuvanın önde gelen takımlarından biri haline getiriyor.

 FİBA Avrupa Kadınlar Avrupa Şampiyonası Tarihi

İlki 1938 yılında İtalya'nın roma kentinde düzenlenen turnuvaya Türkiye de 2005 yılında ev sahipliği yaptı. FİBA Avrupa Kadınlar Avrupa Şampiyonası bu güne kadar 35 kez düzenlendi.36. FIBA Avrupa Kadınlar Avrupa Şampiyonasına Çekya(Çek Cumhuriyeti) ev sahipliği yapacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X