Kılıçdaroğlu Akşener Görüşmesi

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener’in görüşmesi siyaset gündemi içerisinde oldukça yankı uyandırmıştı.

Kılıçdaroğlu Akşener Görüşmesi
Kılıçdaroğlu Akşener Görüşmesi admin

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener’in görüşmesi siyaset gündemi içerisinde oldukça yankı uyandırmıştı. Kılıçdaroğlu’nun hayır cephesini bir arada tutmaya yönelik olarak bu ziyaretleri gerçekleştirdiği bolca konuşulmakta olup aynı zamanda yaklaşan seçimlere yönelik bir ittifak arayışı içerisinde olduğu düşüncesi de yaygın bir şekilde dillendirilmekte. Ancak bu son yapılan görüşmeye ilişkin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı İ. Melih Gökçek’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ise gündeme bomba gibi düştü.

İBB Başkanlığı Teklifi

İ. Melih Gökçek bahse konu paylaşımında Kılıçdaroğlu’nun Meral Akşener’e İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olması yönünde teklif götürdüğünü iddia etti. Bununla yetinmeyen Gökçek Kılıçdaroğlu’nun Meral Akşener’e Adana, Mersin, Balıkesir ve Manisa’da istediği adayı gösterebilme imkanını da tanıdığını iddia etti. Bu illerin yanı sıra Ankara iline bağlı 4 ilçe ile Aydın’a bağlı 2 ilçede de bu serbestliğin tanınacağını iddia etti. Gökçek bilginin kaynağını paylaşmazken şimdilik gelen bilgiler bunlar diyerek devamının gelebileceğinin de sinyallerini verdi. Akşener ise Melih Gökçek’in bu iddialarını kesin bir dille yalanladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X