Ordu’da Arı Sütü Üretimi

Ordu’da ev hanımlarına verilen eğitim ile arı sütü üretimi alanında zirve hedeflenmekte. Arı sütünün kilosu 2 ile 10 bin arasında değişirken faydalarının da saymakla bitmediği ifade ediliyor.

Ordu’da Arı Sütü Üretimi
Ordu’da Arı Sütü Üretimi admin

Ordu’da ev hanımlarına verilen eğitim ile arı sütü üretimi alanında zirve hedeflenmekte. Arı sütünün kilosu 2 ile 10 bin arasında değişirken faydalarının da saymakla bitmediği ifade ediliyor. Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttükleri proje kapsamında ev hanımlarına eğitimler verildi. Hem teorik olarak hem de pratik olarak eğitim alan ev hanımları 2 ay boyunca eğitim aldılar.

Kendi Başlarına Yapabilecekler

Bu eğitimi alan kadınların bir sene içerisinde 5 ile 7 kilo arasında arı sütü üretimi gerçekleştirebilecekleri tahmin ediliyor. Bu sayede ev bütçesine katkıda bulunabilecek kadınların aynı zamanda Ordu’nun arı sütü üretiminde üst sıralara yükselmesinde de katkıda bulunacakları tahmin edilmekte.

Bu proje kapsamında eğitim alan kadınların ifadelerine göre bu iş oldukça ince bir iş olma özelliğini taşımakta. Bu sebeple kadınların daha başarılı olabileceği bu iş için günde 3 gün üretim çalışmalarında bulunan kadınlar bu sayede üretimlerden belirli miktar pay alabilecekler. Bu sayede de hane bütçesine katkıda bulunabilecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X