Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Real Madrid

3 Haziran Cumartesi gecesi Galler’de oynanan Şampiyonlar Ligi Finali sonrasında gülen taraf Real Madrid oldu ve kupayı müzesine götürdü.

Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Real Madrid
Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Real Madrid admin

3 Haziran Cumartesi gecesi Galler’de oynanan Şampiyonlar Ligi Finali sonrasında gülen taraf Real Madrid oldu ve kupayı müzesine götürdü. 5 gole sahne olan heyecanlı final karşılaşmasında kazanan taraf 4-1’lik skorla Real Madrid oldu. Birçok ilklere sahne olan karşılaşmada Real Madrid 12.kez kupaya sahip oldu. Ayrıca son 4 kupanın 3’ünü müzesine götüren Real Madrid bu konuda da bir inanılmazı gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra iki defa üst üste kupaya sahip olması da bir ilk oldu.

İlk Gol Ronaldo’dan

Karşılaşmanın gol perdesini açan gol Ronaldo’dan geldi. Ronaldo bu gol ile takımını öne geçirirken gol krallığında da önemli bir aşamaya geldi. Ronaldo bu karşılaşmada iki gol atması halinde gol krallığını Messi’den devralacaktı ve öyle de oldu. 64.dakikada da 2.golünü atan dünya yıldızı gol kralı olmayı da başardı.

Karşılaşmada yaşanan diğer ilginç olay ise tüm müsabaka boyunca sadece 3 gol yiyen Juventus’un Real Madride engel olamayıp 4 gol yemesi oldu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X