İstanbul'da Servisçiler Avrasya Tüneli'ni De Kullanacak

İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Öztürk, İstanbul’daki yolcu ve şoförlerden gelen yoğun talep doğrultusunda Anadolu ve Avrupa yakası geçiş güzergahına artık köprülerin yanında Avrasya Tünelinin de ekleneceğini söyledi.

İstanbul'da Servisçiler Avrasya Tüneli'ni De Kullanacak
İstanbul'da Servisçiler Avrasya Tüneli'ni De Kullanacak admin

İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Öztürk, İstanbul’daki yolcu ve şoförlerden gelen yoğun talep doğrultusunda Anadolu ve Avrupa yakası geçiş güzergahına artık köprülerin yanında Avrasya Tünelinin de ekleneceğini söyledi. Bu sayede ulaşımın bir saat daha erken sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Öztürk, AA muhabirine açıklamalarda bulundu. İstanbul’da her gün öğrenci, çalışan veya turist gibi 2,5 milyon kişinin ulaşım hizmetlerinden yaralandığını belirten Öztürk, zamanla yarışıldığını bu sebeple Asya ve Avrupa yakaları arasında Boğaziçi, 15 Temmuz ve Yavuz Selim Köprülerine artık Avrasya Tünelinin de eklendiğini belirtti.

"Geçiş Ücretlerinde İndirim İstiyoruz"

Öztürk bu taşımacılık esnasında kullanılan köprü, yol vb. paralarının da vatandaşa yansıtıldığını belirterek bu nedenle Avrasya Tünelinin geçiş ücretleri tarifesinde de indirim yapılmasını istedi.

Avrasya Tünelinin daha çok kullanılması halinde köprülerdeki trafiğin daha rahatlayacağını  ifade eden Öztürk, bu sayede yoldan, zamandan ve akaryakıttan da tasarruf edeceğini söyledi. İndirim çağrısını yaptıktan sonra yetkililerden gelecek müjdeli haberi beklediklerini aktardı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X