Bedelli Askerlik mi Geliyor?

Kulislerde sürekli olarak bedelli askerlik hakkında fısıltılar dolaşırken bu fısıltılar BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Başbakan Binali Yıldırım arasında gerçekleşen son görüşmenin ardından yeniden hareketlendir.

Bedelli Askerlik mi Geliyor?
Bedelli Askerlik mi Geliyor? admin

Kulislerde sürekli olarak bedelli askerlik hakkında fısıltılar dolaşırken bu fısıltılar BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Başbakan Binali Yıldırım arasında gerçekleşen son görüşmenin ardından yeniden hareketlendir. Destici daha önceden de yapmış olduğu bir açıklama ile bedelli askerlik gelirlerinin SMA hastaları için harcanabileceğini söylemiş ancak hükümet kanadından konuya ilişkin bir açıklama gelmemişti.

Seçim Barajının Kaldırılması

Konuşmada sadece bedelli askerlik konusu değil aynı zamanda seçim ile ilgili bazı konular da konuşuldu. Bu konular arasında ilk olarak seçim barajının kaldırılması yer aldı. Potansiyel BBP seçmen kitlesinin baraj sebebiyle partiye oy vermekten kaçınması sebebiyle düşük oylar alan BBP bu barajın kaldırılması talebini böylelikle Yıldırım’a iletti. Ayrıca seçim sırasında partilerin kendi amblemlerini kullanarak başka partiler ile ittifak yapılabilmesinin yolunun açılmasını da isteyen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici bu sayede insanların yanılmalarını önlemeye çalıştığı düşünülmekte.

Görüşmenin ardından bedelli askerlik ile ilgili Başbakan’ın görüşü Destici’ye sorulduğunda SMA hastaları için verilmesi konusunda olumlu yaklaştığını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X