App Store’dan Devasa Kazanç

Apple’ın bir mağazası olan App Store için uygulama geliştiren kişiler adeta parayı buldular. Apple bu mağazaya uygulama yapanların bugüne kadar kazanmış oldukları meblağı açıkladı.

App Store’dan Devasa Kazanç
App Store’dan Devasa Kazanç admin

Apple’ın bir mağazası olan App Store için uygulama geliştiren kişiler adeta parayı buldular. Apple bu mağazaya uygulama yapanların bugüne kadar kazanmış oldukları meblağı açıkladı. Bu meblağ duyanları hayrete düşürürken Apple’ın bundan daha fazla kazanmış olması da oldukça takdire şayan. Bu zamana kadar App Store’a uygulama yapanların kazandıkları toplam tutar 70 Milyar Dolar’ı buldu.

En Çok Kar Oyun ve Eğlencede

App Store, uygulama geliştirenler sayesinde daha da çok kazanmaya devam ederken Apple cephesinden gelen açıklamalar en çok kazanç sağlanan sektörün başında oyun ve eğlence sektörünün yer aldığını göstermektedir. Uygulama geliştiricilerinin bu yöntemde elde ettikleri kazancın %70’i kendilerine kalırken %30’luk bir kısım ise Apple’da kalmaktadır. Durum böyle olunca geliştiriciler de her geçen gün kendilerini geliştirerek uygulama üretmektedirler.

Gelişim sağlayan alanlardan bir diğeri ise sağlık, yaşam ve fitness alanları olmaktadır. Bu alanlarda gelişen teknoloji ile insanların ihtiyaç duydukları yeni alanlar olarak ortaya çıkmaktadır. Ayrıca fotoğraf ve video alanında da artış yaşanması dikkat çekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X