Ak Parti'de Yenilenme Çalışmaları

AK PARTİ’de düzenlenen 3. olağanüstü kongre sonrası yeniden başkanlık koltuğuna oturan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk iş olarak MYK’yı değiştirmişti.

Ak Parti'de Yenilenme Çalışmaları
Ak Parti'de Yenilenme Çalışmaları admin

AK PARTİ’de düzenlenen 3. olağanüstü kongre sonrası yeniden başkanlık koltuğuna oturan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk iş olarak MYK’yı değiştirmişti. Ancak bu değişiklik parti tabanından tepkiler toplamış ve yeni dönemin bu kadroyla devam edemeyeceği söylenmişti. Ancak parti kanadından ve Erdoğan’ın açıklamalarından edinilen izlenimlere göre parti teşkilatlarında köklü bir değişiklik yapılması beklenmekte. Bu değişikliğin sinyalini metal yorgunluğu sözü ile veren Erdoğan’ın bu konuda kararlı olduğu ifade edilmekte.

Yeni Kadrolara 3 Kriter

Yeni dönemde yapılacak olan bu değişiklikler 3 farklı kriter temel alınarak yapılacak. Bunlardan ilki referandum sonuçlarının seçimlerle karşılaştırılması ikincisi vatandaşın görüşlerini anketler aracılığıyla tespit etme ve üçüncüsü de kanaat önderleri ile milletvekillerinin görüşlerini almak şeklinde olacak. Bu sayede son referandum sonuçları ile birlikte gönülsüz olanlar tespit edilerek pasifize edilecek ve daha etkin çalışabilecek kişiler görevlere getirilecek. Ayrıca Erdoğan belediyeler ile parti teşkilatları arasında bazı illerde yaşanan uyumsuzluklar sebebiyle çalışmaların aksadığını düşünmesi sebebiyle öncelikli olarak bu soruna el atması da beklenmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X