Muş Belediyesi’nden Zabıtalara Eğitim

Muş Belediyesi bünyesinde çalışan zabıta görevlilerine avukatlar tarafından hukuki eğitim verildi. Bu kapsamda yetkileri ve görevleri anlatılan zabıta görevlilerinin hukuk içerisinde hareket etmelerinin önemi bir kez daha vurgulandı.

Muş Belediyesi’nden Zabıtalara Eğitim
Muş Belediyesi’nden Zabıtalara Eğitim admin

Muş Belediyesi bünyesinde çalışan zabıta görevlilerine avukatlar tarafından hukuki eğitim verildi. Bu kapsamda yetkileri ve görevleri anlatılan zabıta görevlilerinin hukuk içerisinde hareket etmelerinin önemi bir kez daha vurgulandı. Bu eğitim kapsamında Kabahatler Kanunu, Belediye Kanunu, İmar Kanunu ve Tebligat Kanunu ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Bu sayede zabıtalar görev ve yetkilerini hangi kanuna dayandıklarını bilmek suretiyle daha da iyi bir şekilde öğrenmiş oldular.

Eğitimler Devam Edecek

Muş Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Av. Erhan Güler düzenlenen bu eğitim kapsamında yaptığı konuşmada önemli hususlara değindi. Gerek hukuk kurallarının gerekse de toplumsal ihtiyaçların değişmesi sebebiyle bu eğitime ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Güler bu sayede zabıta hizmetlerinin daha etkin ve etkili bir şekilde verilebileceğini söyledi. Ayrıca Güler bu eğitimlerin de sürekli olarak devam edeceğini dile getirdi.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya bu eğitim ile personelin niteliklerini üst düzeyde tutmak istediklerini belirtti. Bu sebeple eğitim faaliyetlerine son derece önem verdiklerini sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X