Trafik sigortası tavan fiyat uygulaması nedeni ile şirketler zor durumda

Yüzde 42 oranında düşüş yaşanılan trafik sigortası fiyatları 2017 yılındaki uygulama bazında değişikliğin sonucu oldu.

Trafik sigortası tavan fiyat uygulaması nedeni ile şirketler zor durumda
Trafik sigortası tavan fiyat uygulaması nedeni ile şirketler zor durumda admin

Yüzde 42 oranında düşüş yaşanılan trafik sigortası fiyatları 2017 yılındaki uygulama bazında değişikliğin sonucu oldu. 12 Nisan 2017 tarihinde uygulamaya konulan trafik sigortası kapsamındaki tavan fiyat uygulaması 2017 yılına henüz girdiğimiz zamanlarda 628 TL iken mayıs ayı sonlarına doğru 442 TL olarak belirtildi.

Geçen sene Mayıs ayına göre bu yılın Mayıs ayındaki trafik sigorta fiyatlarında ise yüzde 54 oranında azalma seyredilmesi dikkat çekiyor. Yüksek indirimin tedirginliği sigortacıları şimdiden huzursuz etmeye başlamış görünüyor. Çünkü sigortacılar sene sonuna kadar 2.2 milyar TL gelir kaybına uğrama riskinin ve indirimin trafik sigortasına ciddi zararlar verebileceği ihtimalinin altını çiziyor. Aylara göre yapılan değerlendirmelerde ise 2018 yılında trafik sigortasında zararların kaçınılmaz olması risk taşıyor.

Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Koç trafik sigortası tavan fiyat uygulaması nedeni ile şirketlerin zor durumda kaldığını belirtti. 2.2 milyar TL gelir kaybına uğranmasına dikkat çeken Koç bir kısmının bu yıl diğer kısmının ise gelecek yıl gerçekleşeceği yönünde ön görüde bulundu. Bu nedenle trafik sigortasında serbest sisteme geri dönülmesini temenni etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X