Belçika Kralını Çıldırtan Reklam

Fast food zincirleri olan Kıng Burger Belçika’da ilk açmayı planldığı restorant için yaptığı reklam olay oldu. Kıng burger’in yaptığı reklama Belçika kızdı.

Belçika Kralını Çıldırtan Reklam
Belçika Kralını Çıldırtan Reklam admin

Fast food zincirleri olan Kıng Burger Belçika’da ilk açmayı planldığı restorant için yaptığı reklam olay oldu. Kıng burger’in yaptığı reklama Belçika kızdı. Yaptığı reklam kapsamında kurtuğu whoistheking.be isimli  internet sitesinde ‘’kral kim’’ anlamına gelen siteye Belçika kralı Philippe tepki gösterdi. Siteye girildiğinde firmanın tahta çıkış tarihi ve yeni açılacak olan restoran’ın açıldığı tarih ye almaktadır. Sitenin içeriği ise dikkat çekiyor.

Sitenin içereği ise kafaları karıştırdı

Siteye girildiğinde sol üst tarafta kral philippe’in resmi olan kraliyet arması yer almaktadır. Sağ üst tarafta ise kıng burger’ın logosu bulunan bir sayfa çıkıyor. Kullanıcılar eğer kıng burger’i seçer iseler soru ile karşı karşıya kalmıyor. Fakat Belçika kralı olan philippe’ resmi olan kraliyet armasını seçer iseler soru çıkıyor, ‘’ emin misiniz? Patates kızartmalarınızı o hazırlamayacak’’ yazısı çıkıyor. Kullanıcılar evet seçeneği ile devam eder iseler, tekrar bir tane daha emin olup olmadıkları soru ile karşılaşılıyor. Daha sonraki olan aşamada ‘’hayır’’ifadesi ile karşılaşıyorlar. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X