Sri Lanka’da Yaşanan Sel Felaketi 146 Can Aldı

Sri Lanka’da Muson yağmurlarının neden olduğu sel ve toprak kayması sonucu Kalutara’nın Bellena kasabasında yaşanan sel felaketi 146 can aldı.

Sri Lanka’da Yaşanan Sel Felaketi 146 Can Aldı
Sri Lanka’da Yaşanan Sel Felaketi 146 Can Aldı admin

Sri Lanka’da Muson yağmurlarının neden olduğu sel ve toprak kayması sonucu Kalutara’nın Bellena kasabasında yaşanan sel felaketi 146 can aldı. 99 kişinin bulunamadığı belirlendi. 2 bin asker hükümet tarafından kurtarma çalışmaları yaptı.

146 Kişi Hayatını Kaybetti

Yetkililer kaybolan 99 kişileri bulmak için elinden geleni yaptıklarını belirtti. Sri Lanka’nın sağlık bakanı olan Rajitha Senaratne; yaptıkları araştırmalar sonucu ve edindikleri bilgilere göre 493 kişinin evsiz kaldığını tespit ettiklerini söyledi.  Ve zor durumda kalan vatandaş için 185 barınağın ve sağlık tesislerinin vatandaşlarının hizmetine sunulduğunu belirtti.

Sel Mağdurlarına Devlet Desteği

Sri Lanka’nın Kalutara bölgesindeki bellena kasabasında yaşanan sel felaketinde evsiz kalan çok sayıda kişi oldu. Sel mağduru kişilere devlet elini uzattı. Ayrıca uluslar arası destek olan Birleşik devletler, evsiz kalan vatandaşlar için kalacak çadır, su, yemek gibi ihtiyaçlarını karşılayacağını söyledi. Daha öncelerde 2003 yılında tekrar olan muson yağmurlarından dolayı 250 kişi hayatını kaybetmiş, ve 10 bin konut ise yok olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X