Türk Malı Dizisinin Oyuncuları diziyi anlattı

Türk Malı dizisi 7 yıl aradan sonra yenilenen oyuncu kadrosu ve senaryosuyla ekranlara döndü. Star TV'de yayınlanan ve "Aile Komedisi" sloganıyla dikkat çeken dizide Türk geleneklerine uygun yaşayan baş kahramanımız Erman Kuzu'ya hayat veren Şafak Sezer, Hasibe Eren, Mehmet Ali Erbil, Selen Görgüzel Alkan, Anıl İlter ve Burcu Binici yeni projeyi ntv.com.tr'ye anlattı.

Türk Malı Dizisinin Oyuncuları diziyi anlattı
Türk Malı Dizisinin Oyuncuları diziyi anlattı admin

ŞAFAK SEZER (ERMAN KUZU)

"Setteki oyuncu ekibimizin çoğu eski arkadaşlarımız. Nergis (Kumbasar) hanımla ilk defa çalışıyoruz. Hasibe (Eren) ile daha önce Sıdıka'da beraberdik. Hamdi Alkan'ın eşi Selen (Görgüzel Alkan) hanım katıldı. Çocuklarımızı oynayan yeni arkadaşlar var. Onlar yetişecekler. Serkan'la (Şengül) birçok film yaptık. Kolpaçino ve GDO Karakedi gibi. Ekip aynı, aile işi olmasını istiyoruz."

"GİRDİĞİ HER İŞİ BECEREMEYEN ADAMIN HİKAYESİ"

"Normal hayatta bir ailenin yanına cins bir aile düştüğü zaman komik duruma düşüyorsun. Aslında baktığın zaman biz "çok komik bir şey yapıyoruz" diye yola çıkmıyoruz. Ama tip çıkıyor burada, Erman Kuzu'yu sevdiler. Aile Türk gelenekleri yapısına önem veren ve girdiği her işi beceremeyen bir adamın hikayesi."

"HOŞLANMADIĞI AİLENİN İÇİNE DÜŞÜYOR"

"Erman Kuzu postaneden atılıyor. Malulen emekliye ayrılıyor. Karşımıza halk otobüsü şoförü olarak çıkıyor. Amcasının oğlu Eymen çok zengin olduğu için o da yaşadığı bu hayattan bıkıp yerini Erman'a teslim edip gidiyor. Erman'da aslında hoşlanmadığı bu ailenin içine düşüyor. Ve hikayemiz başlıyor."

SEVENLERİNE YENİ FİLM MÜJDESİ

"Temmuz'un ilk haftası Banka İşi isimli bir filme başlayacağız. Kendi filmim ve kendi hikayemiz. Yeni arkadaşlarla yazdığımız. Oyuncular hep bizim kullandığımız Kolpaçino, GDO Karakedi ve Kutsal Damacana'daki kadro olacak. Yeni bir iki tane arkadaşımız dahil olacak. Konuk olarak da birkaç oyuncu arkadaşımız gelip destek verecek.

"BAKİYE ÇEKİRDEK (HASİBE EREN)

"Eski Türk Malı dizisin yeni bir versiyonu. Eski kadrodan sadece Şafak Sezer bizlerle. Tayfun Güneyer daha önce Aşkım Aşkım dizisini de yazmıştı. Bu yeni versiyon Türk Malı ve Aşkım Aşkım'ın birleştirilmiş hali diyebiliriz. Yine Mehmet Ali Erbil karısından kaçarak çapkınlıklar yapmanın peşinde. Erman Kuzu Türklere has davranış stilini modern hayata uygulama peşinde ve entelektüel bir çift sosyo kültürel olarak onlardan farklı bir aileye tahammül etmek zorunda. Böyle benzerlikler taşıyan bir versiyon."

"BİRBİRİMİZE DESTEK OLUYORUZ"

Jale Atabey daha önce Yalan Dünya ve Avrupa Yakası'nda birlikte çalıştığımız yönetmenimiz. Dolayısıyla onun komedi anlayışına, mizah ritmine çok alışığım ve çok mutluyum onunla tekrar birlikte çalışmaktan. Sette oyuncu arkadaşlarımla birbirimizi destekleyerek, birbirimize alan tanıyarak, yükseltmeye gayret ederek, doğaçlamalarla daha komik hale getirmeye çalışarak oynuyoruz.

MEHMET ALİ ERBİL (BAHATTİN SÜMBÜL)

10 yıl sonra eski eşiyle tekrar bir araya geldiğini söyleyen Mehmet Ali Erbil şöyle konuştu: "Böylesine renkli bir kadro uzun zaman sonra bir araya geliyor. Bundan emin olun. Çalıştığımız yer en pahalı ve en görkemli stüdyo. Allah bana öyle bir kader vermiş eski eşimle burada da beraberiz. (Gülüyor) Nergis'le (Kumbasar) tekrar bir araya gelmek çok güzel. Kendisini çok disiplinli. İşine saygılıdır.

"SELEN GÖRGÜZEL ALKAN (ŞEHNAZ ÖZÇELİK)

"Türk seyircisinin gülmeye çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. İnsanların artık kan, vahşet, entrika, ağlama, bağırma durumlarından çok sıkılıp gerçekten yüzlerinin gülmeye ihtiyaçları olduğunu biz zaten sektör içerisinde duyuyorduk. Bu kadroyu çok seviyor Türk seyircisi. Böyle güçlü ve yetenekli ustalarla bir arada olduğum için çok şanslıyım. Bu kadar iyi bir kadroda güzel bir komedi olacağına inanıyorum. Bu bence kamu görevi gibi bir şey, insanların gülmeye ihtiyacı var."

"HAYATLA MÜCADELE EDEN YURDUM İNSANI"

"Dizinin kahramanı Erman Kuzu. Hayatla mücadele eden yurdum insanı. Amcaoğlu Eymen Kuzu çok zengin bir adam. Erman bir anda Eymen'i hayatının içerisinde kendisini bulacak. Kendi kültürünü devam ettirirken ortaya durum komedisi çıkacak. Ben de Eymen'in nişanlısıyım. Kötü karakterim. Eymen çok zengin bir adam olduğu için bu hayatı elde etmeye çalışan, güzelliğiyle Eymen'in kafasını karıştıran nişanlısı Şehnaz karakteri olacağım. Biz çok eğleniyoruz aramızda. İnşallah bu enerjimiz seyirciyede geçecektir.

"BURCU BİNİCİ (DEREN GÜNEY)

Önceki Türk Malı'nın devamı gibi görünüyor ama Erman Kuzu'nun yeni bir hayatı başlıyor. Ben partnerim Anıl İlter'le oynuyorum. Biz yeni taşınmış, yan komşuları olan tamamen plaza insanı evli bir çiftiz. Mehmet Ali Erbil ve Nergis Kumbasar'da diğer komşumuz. İki komşunun arasında biz çok sakil duruyoruz. Kendi aralarındaki ev ve komşuluk hayatlarıyla başlayan bir serüven. Çok ağır bir komedi geliyor.

"GÜLMEMEK İÇİN KENDİMİ SIKIYORUM"

"Benim dalağım iyidir çok gülecek biri değilim ama bu kadroyla oynamak çok zor. Sıkıyorsun kendini gülmemek için ve gözüm sürekli dolu dolu oluyor. Çünkü onların enerjisi ve oyunları çok yüksek. Biz daha sakin bir çift olduğumuz için zorlanıyorum. Set zaten zor Türkiye şartlarında, herkesin çok emeği var. Ama çok zevkli komedi. Sürekli karın kası çalıştırıyorsun. Seyirci yediden yetmişe ailecek oturup izleyecek.

"ANIL İLTER (ONUR GÜNEY)

"Onur karakterini oynuyorum. Tabii kült karakterimiz Erman Kuzu'nun amca oğlunun evine geçişiyle beraber Eymen Kuzu'ya yeni komşu olmuş bir çift. Daha çok plaza insanı bu çiftimiz. Beyaz Türk diye adlandırılan bir çift. Daha çok kurumsal zekada bulunuyorlar. Ve Erman Kuzu ile Bahattin'in site içerisindeki halleri onlara ilk başta korkutucu geliyor. Ama sonrasında sisteme alışmaya başlayacaklar. Çünkü evin kirasını altı aylık peşin ödedikleri için evdende çıkmak gibi bir lüksleri yok. İlerleyen zamanlarda Onur psikolog olduğu için iyi niyetli yaklaşıyor. Bir şekilde Onur ve Deren komşularının hayatlarına dahil oluyor."

"KOMİK OLACAĞIM DERKEN İTİCİ OLMA RİSKİNİZ VAR"

"Komedi oynamak zordur. Timing (Zamanlama) çok önemli. Komik olacağım derken itici olma riskinizde var. Bundan kaçınmak ve doğal olmak lazım. Durum komedisini çıkarmak gerekiyor. Burada senaristimizin yazmış olduğu her durum zaten çok komik. O durumun tadını çıkardıkça sahnelerde çok komik oluyor. Bizim Burcu Binici'yle birlikte oynadığımız karakterler biraz daha düz. O yüzden oynarken çok fazla risk almıyoruz. Ama ilerleyen bölümlerde komşularının etkileri altında kalarak nasıl bir karaktere dönüşeceklerini merak ediyorum.

Gerçek hayatta Burcu (Binici) ile ilişkilerimiz ekranda görülenden daha sıcak, daha keyifli. Gerçek hayatta içimizde fırtınalar kopuyor. Kulise geçtiğimizde ve sonrasında devam eden bir aksiyonumuz var. Çok eğleniyoruz zaten sosyal medyadan bu eğlencemizi hep paylaşıyoruz."

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X