Türk Eğitim Sen’den Tam Gün Eğitim Tepkisi

İzmir’in Buca ilçesinde 8 okulda tam gün eğitime geçiş kararı alındı. Türk Eğitim Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir ise bu karara tepki gösterdi.

Türk Eğitim Sen’den Tam Gün Eğitim Tepkisi
Türk Eğitim Sen’den Tam Gün Eğitim Tepkisi admin

İzmir’in Buca ilçesinde 8 okulda tam gün eğitime geçiş kararı alındı. Türk Eğitim Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir ise bu karara tepki gösterdi. Tepkisini ise İzmir’in derslik sayısı ve öğretmen kadrosunun tam gün eğitim için yeterli olmadığı gerekçesine dayandırdı. Bu durumun öğrenci, öğretmen ve veli gibi bu durumdan etkilenen herkesi mağdur edeceğini belirtti. Bu mağduriyetlerin yaşanmaması için yeni sisteme 2018-2019 eğitim öğretim yılında geçmenin daha doğru olacağını ifade etti.

Tam Gün Eğitime Geçiş Kararı

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün almış olduğu tam gün eğitime geçiş kararı ile öğrenciler 09.00 ile 15.00 saatleri arasında ders başı yapacak. Demir’in açıklamalarına göre ise, İzmir’in mevcut durumda dahi 4 bin 500 ek dersliğe ihtiyacı var. Sabahçı ve öğlenci olan çocukların aynı anda ders başı yapması halinde ise derslik sayısı yetersiz kalacak. Bu durumda derslik sayıları artmazken sınıf mevcutları ikiye katlanmış olacak. Bu durum ise mağduriyetlere yol açacaktır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X